ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח היום (שלישי) כי כלכלת ישראל לא תיפגע בעקבות ההוראה שלא להכניס תושבים ממספר מדינות באסיה, כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה. "אומרים שאנחנו פוגעים ביחסי החוץ או בכלכלת ישראל - אני דוחה את זה מכל וכל", אמר נתניהו בראיון בגלי צה"ל. "מה יהיה עם הכלכלה אם הנגיף יתפשט, זה כל אחד מבין. אני מעדיף גישה שסוגרת הרבה יותר הרמטית". בתוך כך, במכתב שמתפרסם לראשונה ב-N12, דורש ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מהממשלה: פרסמו הנחיות להתמודדות עם הנגיף וחלקו מסכות לנהגים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מחר אני מכנס ב'שיבא' ישיבה של כל גורמי הממשלה ומנהלי בתי החולים בארץ כדי לדון בהמשך המאמצים", אמר נתניהו בראיון. "שוחחתי עם ראש המל"ל. אנחנו פועלים באחריות. אנחנו מביאים את הישראלים שהיו על האוניה הזו ביפן".

עוד הבטיח נתניהו כי הממשלה תפצה את גורמי התעופה בישראל על הירידה בהיקף הטיסות בעקבות בהלת הקורונה, כפי שדרש הבוקר שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'. "זה גורם עליון, כוח עליון", אמר נתניהו. "אנחנו עדיין לא יודעים את ההיקף" בנוסף, הזכיר כי הורה לפתח חיסון לנגיף. "מקווה שגם אנחנו נתרום את חלקנו במרוץ לחיסון. אולי נוכל להביא את זה - בשורה לא רק לאזרחי ישראל אלא לאנושות".

ישראל כץ ויעקב ליצמן בהערכת מצבעל הקורונה
שרי הממשלה בעת הערכת מצב על התפשטות הנגיף | צילום: פלאש 90

בתוך כך, דרשו היום נהגי האוטובוסים בישראל מהממשלה לפרסם הנחיות ברורות באשר להתמודדות עם נוסעים שחזרו מחו"ל. "המצוקה גדולה", נכתב בהודעה ששיגר ארגון נהגי האוטובוסים לסמוטריץ'. "חוסר בהנחיות מסודרות יכול לגרום להידבקותם של נהגים ונוסעים בישראל".

"אנו פונים אליך בבקשה כי תפעל מול כל הגורמים הרלוונטים למתן הנחיות ברורות בנושא הצטיידות ומיגון וכן שתצייד את הנהגים על פי הצורך במסכות הגנה. נהגי האוטובוס נמצאים בחזית גם המקרה זה ומשכך ראוי שנשמור עליהם ככל האפשר"

איתמר שרוני, סמנכ"ל גיוס בהסתדרות הלאומית אשר מלווה את ארגון הנהגים, מסר: "אנו בטוחים כי ראשי משרד התחבורה בוחנים את כל האפשרויות כדי להבטיח את שלום הנהגים ובריאותם. ההסתדרות הלאומית תמשיך להיות חוד החנית בדאגה לנהגי האוטובוסים בישראל".