במסגרת קורס סמלים של כבאות והצלה שהתקיים היום (ראשון) התכנסו עשרות חניכים ששהו יחדיו באותו המתחם, זאת בניגוד להנחיות האחרונות שניתנו על ידי משרד הבריאות בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בישראל. כינוס מסוג זה מהווה עבירה פלילית שעונשה בחוק הוא קנס בסך 5,000 שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

קורס הסמלים של כבאות והצלה שהתקיים היום מפר את ההנחיות החדשות של משרד הבריאות, לפיהן אסורה התכנסות של למעלה מעשרה בני אדם באותו המתחם. מתיעוד שהגיע לידי N12 נראים עשרות חניכי הקורס יושבים יחדיו במתחמים שונים ובהם חדר האוכל.

קורונה, קורונה וירוס, כבאות והצלה, נהלים
קורס סמלים של כבאות והצלה לא שומרים על הנהלים‎

החניכים ומשפחותיהם זעמו על ההחלטה לקיים את הקורס כרגיל. אחד המשתתפים סיפר לN12: "אני לא מבין איך כל המדינה סגורה, במשטרה ביטלו קורסים, ראש הממשלה מנחה לא להתכנס יותר מעשרה אנשים ואצלנו כאילו עולם אחר".

במסגרת שורה של תקנות לשעת חירום שאישרה הממשלה הבוקר (ראשון) נקבע כי מי שיפר חובת דיווח על כניסה לבידוד ייקנס ב-3,000 שקלים, מי שיפר את חובת הבידוד ייקנס ב-5,000 שקלים ומי שיפר הנחייה על איסור התקהלות, כפי שנראה לכאורה בכינוס של קורס הסמלים, ייקנס אף הוא ב-5,000.

מנציבות כבאות והצלה נמסר בתגובה: "בהתאם להנחיות נציב כבאות והצלה וכדי למנוע הידבקויות מיותרות קוצר קורס הסמלים של לוחמי האש בשבועיים והוא יסתיים ביום חמישי הקרוב. יובהר להלן כי הקורס חיוני להמשך יכולתו של מערך הכבאות לבצע את תפקידיו כגוף חירום לאומי מציל חיים. הקורס מתנהל בתנאי פנימייה ותוך הקפדה על בידודם של הלוחמים מגורמי חוץ כפי שהדבר נעשה בצה"ל ובמשטרה".

"כבאות והצלה פועלת בהתאם להנחיות משרד הבריאות ושינתה את כל שגרת היום של עובדי המערך: נאסרה כניסתם של אזרחים לכלל המתקנים, בוטלו ביקורות שטח והופסקה קבלת קהל, בוטלו קורסים והשתלמויות מקצועיות והחלה עבודה של עובדים מן הבית".