התפשטות הקורונה בישראל: הממשלה אישרה היום (ראשון) במהלך ישיבה מיוחדת בנושא הנגיף שורה של תקנות לשעת חירום להתמודד עם המצב המיוחד בו מדינת ישראל נמצאת. בין הצעדים שאושרו: יחולקו קנסות למפירי בידוד ויופסקו הביקורים בבתי הסוהר

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת התקנות שאושרו, יוכלו שוטרי משטרת ישראל ופקחי הרשויות המקומיות, להטיל קנסות מינהליים על מפרי צווי הבידוד ועל מי שיפר את צווי הגבלת ההתקהלות שהוצאו על ידי משרד הבריאות. צעד זה נוצר במטרה למנוע התפשטות הנגיף והדבקת האוכלוסייה.

אלו הקנות שיחולקו:

בגין הפרת חובת הבידוד יירשם קנס של 5,000 ש"ח, בגין הפרת חובת הדיווח למשרד הבריאות על כניסה לבידוד או על חזרה ממדינה המחייבת בבידוד, יירשם קנס של 3,000 ש"ח; בגין הפרת הוראת שוטר על התפזרות התקהלות המנוגדת לצו, יירשם קנס של 5,000 ש"ח.

הארכות מעצר בשיחת וידאו וללא ביקורים בבתי סוהר

בנוסף, אושרו תקנות שנועדו למנוע התפשטות של הקורונה לתוך בתי הסוהר, זאת מתוך מטרה להגן על אוכלוסיית האסירים והעצורים החשופים יותר לנגיף מעצם שהייתם בצפיפות במתקן סגור. במסגרת התקנות הללו דיוני הארכת מעצר ייתקיימו ללא נוכחות פיזית של העצורים. דיונים אלו יתנהלו דרך שיחות וידאו או טלפון.

כמו כן, הוגבלו הביקורים לאסירים ועצורים, צעד שכולל הגבלת כניסות עורכי הדין למתקני הכליאה. במשך תקופתן של התקנות לשעת חירום, התייעצות עם עורך דין תתבצע רק באמצעות שיחות טלפון.

מתמהמה. השר ארדן (צילום: פלאש 90, חדשות)
צילום: פלאש 90, חדשות

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שיזם את הצעדים הללו, בירך על אישורם: ״כדי לעצור את התפשטות הקורונה ולהגן על בריאות הציבור, עלינו ליזום כל הזמן ולשנות את דפוס הפעולה השגרתי של גופי ביטחון הפנים ובאמצעות היוזמות שלנו נוכל לנצח במערכה הגורלית הזו״.