מבחן הניקיון שהגיע להרי ירושלים הביא עמו תקווה שאולי הפעם כל הצימרים יעברו את הבדיקה בהצלחה. האזור חווה פריחה של בתי אירוח, והמושבים הקטנים והשלווים מציעים חדרים קסומים ומפנקים אל מול נופי עמק האלה, אבל האם הם גם נקיים?

החלק הראשון של תחקיר הניקיון: מבחן הצימרים בצפון

החלק הראשון של תחקיר הניקיון: מבחן הצימרים היוקרתיים

התחנה הראשונה הייתה מתחם הצימרים "נוף שדות" במושב נחם שבמטה יהודה. במתחם שלוש בקתות אבן אל מול נוף שדות ירוקים. באמצע שבוע חדר עולה 500 שקלים ללילה ובסוף השבוע 700 שקלים ללילה. אחרי שהריסוס בחדר השינה הסתיים, גם הג'קוזי עובר ריסוס, ובעזרת הפנס האולטרה סגול ניתן לראות את  הסימנים של מבחן הניקיון.

הצימר הבא נמצא בעין כרם ונקרא "שירת הבריאה". כאן הבטיחו מתחם אירוח "ששוכן בלב הכפר הציורי והפסטורלי"- הסוויטות משלבות עיצוב כפרי עם ניחוח ירושלמי, אבן ירושלמית שסותתה בידי אמן, וקשתות אבן מקוריות. המחיר הוא 650 ללילה באמצע השבוע ו-800 שקלים בסוף השבוע.

הצימר הבא הוא "קסם האלה" שנמצא במושב גבעת ישעיהו. בסוויטת עדן, היקרה ביותר מבין שלוש היחידות, מבטיחים לנו שקט, שלווה, ונוף פסטורלי. המחיר לילה באמצע שבוע עומד על 750 שקלים ובסוף 800 שקלים ללילה.

מקסם האלה מגיעים לנס הרים, לצימר "קסם בהר", שנמצא בקצה המושב, מול נוף השדות. הצימר המבודד הוא צימר חכם והמחיר שלו הוא בטווח המחירים הגבוה: לילה עולה 1000 שקלים, ובסוף השבוע 1200 שקלים. האם הצימר היקר והחכם ביותר שנבדק באזור ירושלים, יהיה גם הנקי ביותר?

באיזה צימר לא החליפו מגבות?

בתום יום צילום וריסוס ארוך הצוות הלך לישון בצימרים וקיווה להתעורר לתוצאות נקיות. בשעות הצהריים הצוות חזר לאותם הצימרים בדיוק ואלו היו התוצאות:

צימר "נוף שדות" במושב נחם: המצעים, הציפיות והמגבות התגלו כנקיים. למרות זאת, בג'קוזי לא נוקה לגמרי והשירותים יכולים היו להיות מצוחצחים יותר.

צימר "שירת הבריאה" בעין כרם: המצעים והציפיות נותרו מלוכלכים והג'קוזי גם הוא נותר מלוכלך עם כל הסימונים שרוססו יום קודם. גם המגבות לא הוחלפו והאסלה נותרה מלוכלכת.

צימר "קסם האלה" בעמק האלה: הציפיות, המצעים, החלוקים והמגבות הוחלפו. גם הג'קוזי נוקה, וניתן היה לראות רק שאריות קלות של התרסיס הנסתר. האסלה עברה ניקיון גם היא, למעט שאריות קטנות. מדובר באחד הצימרים שנבדקו עד כה.

צימר "קסם בהר" בנס הרים: הציפית נותרה מלוכלכת, ורק הפכו אותה וגם על הסדין ניתן היה לראות את הריסוס, למרות שמדובר בצימר היקר ביותר מבין הצימרים שנבדקו באזור ירושלים. את האסלה ניקו חלקית והמגבות נותרו מלוכלכות.  

תגובת צימר "קסם בהר": "הצימרים שלנו נבחנים בסטנדרטים נוקשים ולא פשרניים של ניקיון. אנו מקבלים את המשוב, ונדאג שלא יישנו מקרים כאלה בעתיד. ננקוט את כל הצעדים כדי להקפיד שסטנדרט הניקיון, האיכות וחווית האירוח יישמר גבוה, כפי שמעידים לקוחותינו המרוצים".

תגובת צימר "נוף שדות":  אנו מברכים את תחקיר 'חדשות 12'. תחום ההיגיינה והניקיון נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו. תוצאות הבדיקה יוטמעו, ואנו נמשיך לשמור בקפדנות על חוויות אירוח וניקיון בסטנדרטים גבוהים".

צימר שירת הבריאה מעין כרם שנכשל במבחן סירב להגיב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות