מבחן הניקיון חוזר - מה מצב הצימרים בישראל? בתקופה הזאת של סוף החורף ולקראת האביב, ענף הצימרים מתחיל להתעורר. חופשה מפנקת ורומנטית מול נוף מרהיב - כל זה במרחק נסיעה של שעות אחדות מהבית. הרי אם כבר בחרנו לנסוע לנופש ולא לטוס לחול, הציפייה של הצרכן הישראלי היא לאירוח מושלם. במבט ראשון הצימרים אכן נראים ככאלה - אך האם באמת מנקים את החדר בין אורח אחד לשני? בתאורה אולטרה סגולה, עם מצלמות נסתרות ותרסיס הסתרים - לא נשאר מקום לספק לגבי רמת הניקיון של חדרי האירוח בארץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בפרק הראשון של התחקיר נבדקו צימרים ברמת מחירים בינונית: מ-700 שקל ללילה באמצע שבוע, ועד 1,200 שקל ללילה בסוף השבוע. צוות התחקירנים התחלק בין שלושה צימרים, אשר הוזמנו מראש לשני לילות, כל לילה על ידי איש צוות אחר. כך בלילה הראשון תחקירן אחד מסמן את השירותים, המצעים, הג'קוזי והמגבות בתרסיס המיוחד, ובלילה השני תחקירן אחר בודק את הסימנים, שאמורים לרדת במים וסבון, באמצעות אור אולטרה סגול.

מבחן הניקיון
מבחן הניקיון בצימרים | צילום: החדשות 12

עם קריאת התוצאות חשוב לציין שהצימרים מופעלים על ידי אנשים פרטיים, ולעומת המלונות אין מדובר ברשתות אלא בעסקים קטנים ובינוניים שמספקים פרנסה לבעליהם. מפעילי הצימרים הופתעו מהתוצאות וחלקם הבטיחו לוודא שהדבר לא יחזור על עצמו. 

צימר "בקתות בלבן" במושב רמות - 700 שקל ללילה באמצע שבוע, ו-1,200 שקל ללילה בסוף שבוע: 

- כריות: לא הוחלפו

- מצעים: כן הוחלפו

- ג'קוזי: כן נוקה

- שירותים: כן נוקו

- מגבות: הוחלפו

סיכום: נכשל רק במבחן החלפת הכריות, אך שאר המצעים הוחלפו

צימר "לינוי בגליל" במושב יערה - 700 שקל באמצע שבוע, 800 שקל בסוף השבוע:

- כריות: לא הוחלפו

- מצעים: לא הוחלפו

- ג'קוזי: לא נוקה

- שירותים: לא נוקו

- מגבות: הוחלפו

סיכום: נכשל בכל המבחנים מלבד מבחן המגבות.

מבחן הניקיון
מבחן הניקיון. צימרים | צילום: החדשות 12

צימר "הסעודה האחרונה" במושב אמירים - 800 שקל ללילה באמצע שבוע, 1,100 שקל בסוף שבוע:

- כריות: כן הוחלפו

- מצעים: כן הוחלפו

- ג'קוזי: נוקה באופן חלקי

- שירותים: נוקו באופן חלקי

- מגבות: הוחלפו

סיכום: הצימר עבר את מבחן הניקיון באופן חלקי

מצימר "בקתות בלבן" במושב רמות נמסר בתגובה: "הזוג שנכנס ביום השני התעקש לקבל את בקתה מספר 2 שלא הוכנה עבורו ולא נבדקה על ידינו בביקורת כפולה, שאנחנו מבצעים לפני כל אורח. זו תקלה חד פעמית שלא מעידה על הכלל. לאחר בדיקתכם הזמנו באופן אישי את התרסיס והפנס כדי לעשות בדיקת ניקיון עצמאית משלנו".

מצימר "לינוי בגליל" במושב יערה נמסר בתגובה: "אנחנו מקפידים על קיומם של סטנדרטים קפדניים, ובכל מקרה של צ'ק אאוט הצימר עובר סידור, ניקיון והחלפת מצעים. איננו מקלים ראש בכל סטייה מהנהלים. אנו נוטים לסמוך על העובדים שלנו אך כמובן שנבדוק את העניין לעומק".

מצימר "הסעודה האחרונה" במושב אמירים נמסר בתגובה: "אנו עדיין בהלם מהממצאים, משום שניקיון הוא הדבר החשוב לנו ביותר. ננהל שיחת הבהרה עם עובדת הניקיון ומעתה נגביר את הפיקוח לאחר כל ניקוי. נלמד את ממצאי התחקיר ברצינות".