פרסום ראשון: בעקבות משבר הקורונה דובר צה"ל הודיע היום (חמישי) לחלק ממתגייסי חודש מרץ כי יתגייסו ממקומות חלופיים ולא מבסיס הבקו"ם שבתל השומר. חלק מהמתגייסים קיבלו מסרונים שבישרו להם על מיקום הגיוס החלופי שנקבע להם. ההחלטה באה ככל הנראה בניסיון לצמצם התקהלויות גדולות כחלק מהמאבק של צה"ל למנוע את התפשטות נגיף הקורונה בקרב החיילים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעה שנשלחה לאחד המלש"בים נכתב ש"לאור הנחיות צה"ל ומשרד הבריאות, הוחלט כי לא יתקיים גיוס בלשכת גיוס תל השומר אלא באתרי גיוס חלופיים. הינך נדרש להתייצב לטובת גיוסך בלטרון. בשעה 8:00. אנו מבקשים להימנע מהגעה עם מלווים".

ההודעה שקיבל אחד המלש
"להימנע מהגעה עם מלווים" - ההודעה שנשלחה לאחד המלש"בים

מוקדם יותר היום דובר צה"ל הודיע כי כל הגיבושים ליחידות השונות שמתקימים במהלך השנה נדחים עד להודעה חדש. בהודעה של צה"ל נמסר כי "בהמשך להערכת המצב, הוחלט כי כל הגיבושים נדחים עד להודעה חדשה. הודעה ומועדים חדשים ימסרו למלש"בים הרלוונטיים. יש להמשיך להתעדכן דרך אתר צה"ל ואתר מיטב". 

לפני יומיים מילואימניק ביחידת עוקץ אמר בריאיון ל-N12 כי על פי הוראות הרמטכ"ל הגיבוש ליחידה התקיים, למרות שהתנאים בו הפרו את הנחיות משרד הבריאות למאבק בקורונה. "אני מדבר מלבם של מספר רב של מילואימניקים שמרגישים לא בנוח, בלשון המעטה, מעצם קיום הגיבוש", אמר. "מצד אחד אנחנו חיילים ומחויבים לציית לפקודות שקיבלנו, אבל בתור אזרח אני לא מבין איך מאשרים דבר כזה".