ה' היא פעילה חברתית שאותה הכרנו לפני חודש. היא נכנסת לגנים, עובדת כסייעת ומתעדת את המתרחש בגן. אחרי שחשפה הזנחה קשה באלעד, היא המשיכה לפתח תקווה. באחד התיעודים שהביאה נראית המטפלת מאכילה את הילדים בכפות גדולות ובכוח לא מידתי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בקטינים חסרי ישע, ולכן פניהם מטושטשות - טשטוש שמסתיר את המבטים המפוחדים. בתיעוד אחר נשמעת המטפלת מכנה את אחד הילדים "אתיופי מפגר". הפעילה החברתית ה' סיפרה שהכינויים הללו לילדים ממוצא אתיופי חזרו על עצמם. "יש כאילו תחושה כזאת שהן לא אוהבות שם את האתיופים – זו התחושה שאני קיבלתי".

בתיעוד אחר רואים את אחד הילדים בגן, שלו הפרעות אכילה, בוכה בזמן שכל הילדים משחקים בחצר. הוא מטופל בשניידר ואסור לו לאכול בעצמו. הצוות יודע מזה, ולמרות זאת הגננות משאירות אותו לבדו. מדובר בשתי אחיות שמטפלות בגן ביחד, הן מחפות זו על זו בהתנהלות היום יומית ואפילו רבות מי תרדים את הילדים.

אחרי שבוע של עבודה, הפעילה החברתית ה' מחליטה לפנות למנהלת הגן ולשאול אותה על ההתנהלות של הגננת שכוללת צעקות וגישה כוחנית כלפי הילדים. מנהלת הגן הכחישה את הדברים: "היא לא צועקת, היא בגובה העיניים  - היא ממש לא קרה".

תגובת עו"ד אילן אזולאי שמייצג את הגננת: "מדובר בגננת שעובדת בגן זה למעלה מ-14 שנה. כתוצאה מפיטורים של אחת הסייעות, היא החליטה להתנקם ולהעליל עלילה, ואכן להגיש תלונת שווא. ולראייה משטרת ישראל בדקה את התלונה והחליטה שאין מדובר בתלונה מבוססת".

אם אתן מטפלות או סייעות, אם אתם גורמים מקצועיים ונחשפים להתעללויות, לצעקות – בבקשה תפנו אלינו לטלפון האדום, קו חירום המיועד לכך: 052-8988684. אנו מבטיחים לשמור על האנונימיות שלכם.