בגן מאולתר בבית פרטי באלעד ישנם 20 פעוטות, מגיל חצי שנה עד ארבע – ומטפלת אחת. אתמול (שני) הגיעה למקום גם ה', שבאופן קבוע מתעדת מקרים של התעללות והזנחה ומעבירה את התיעוד לרשויות. בגן מצאה כבלים לא בטיחותיים, ילדים שנותרים קשורים בעגלה, ומחסור קיצוני במשחקים לילדים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הילדים אוכלים בעיקר לחם עם קטשופ או שוקולד, אין פירות וירקות", מוסיפה ה'. "וגם הדרך בה הם אוכלים – אין שולחן וכיסא. הם אכלו בזמן שאני מחליפה חיתולים לילדים אחרים על שולחן - הם עמדו סביבי בזמן שהם אוכלים".

בגן, כפי שעולה מהתיעוד, לא נרשמה התעללות או אלימות מכל סוג – אבל כן הזנחה רבה. מדובר בהזנחה מהסוג שפוגעת בהתפתחות המוטורית והמוחית, ואת הנזק שנגרם לא תמיד אפשר לתקן בהמשך חיי הילדים. את התיעוד מארבע שעות בגן, שצילמה לאחר שהתקבלה לעבוד בגן בזהות בדויה, העבירה לפעיל חברתי בעיר, שעדכן את רשויות הרווחה.

כשה' התקשרה לעדכן את ההורים במתרחש, לא כולם קיבלו זאת בהבנה. "את שאלת רב לפני שאת עושה מה שאת עושה?", תהה אחד האבות. "את מקפחת פרנסה של אדם לפני שאת שואלת רב? בושה וחרפה מה שעשית, גיהינום מחכה לך".

"יש לא מעט מקרים של הזנחה ברחבי הארץ", אומרת עו"ד ורד וינדמן, מנכ"לית המועצה לשלום הילד. "לא מדובר במקרה בודד או ברצף של מקרים, כי הרי המדינה בכלל לא יודעת איפה כל המסגרות לגיל הרך. היא לא יודעת איפה הילדים בגיל הרך נמצאים, כי המיפוי, שהמדינה הייתה צריכה לעשות כבר מזמן, מעולם לא הושלם".

חוק הפיקוח יחול במלואו רק בעוד שבע שנים - שבע שנים שפירושן מאות אלפי ילדים שימשיכו לגדול מבלי שאיש יידע מה באמת עובר עליהם. בינתיים, הגן ממשיך לפעול כסדרו.