טרגדיה בבית החולים סורוקה: רופא נוסף העובד בבית החולים, בן 37 מאזור המרכז, שם קץ לחייו אמש (שבת). מדובר ברופא הרביעי במספר מצוות בית החולים שמתאבד תוך שנה וחצי. מבית החולים נמסר כי "הנהלת בית החולים מכנסת דיון דחוף בעקבות המקרים הטראגיים ותודיע על צעדיה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעת בית החולים נכתב: "בצער רב אנו מודיעים על מותו בנסיבות טראגיות של איש צוות רפואי בביה"ח. אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה".

עובדים בבית החולים סורוקה: "העומס בלתי סביר, מקווים לא לפגוע במטופלים" 

בחודש שעבר דיווחנו על התאבדותו של רופא בכיר בן 57, כשנה וחצי לאחר ששני רופאים בכירים באותו בית החולים שמו קץ לחייהם גם כן. במקביל פרסמנו על כך ששני מתמחים ברפואה אושפזו במחלקה פסיכיאטרית.

שני המתמחים, שסבלו לאחרונה מהתפרצות של מחלות נפש קשות, לא חזרו לעבוד מאז בבית החולים. לפי גורם בכיר במערכת הבריאות, לא היה זה נכון לקשור בין ההתאבדויות לבין האשפוזים עקב העובדה שבכל בית חולים ישנם רופאים שמתאשפזים בגלל התפרצויות של מחלות פסיכיאטריות.

אובדנות היא תופעה הניתנת למניעה. במקרה שאדם בסביבתכם נמצא במשבר ועלול להיות אובדני, אל תהססו - דברו איתו, עודדו אותו לפנות לעזרה מקצועית והדגישו את חשיבות פנייה זו. נסו לסייע לו לפנות לאנשי מקצוע בקהילה או לגורמי תמיכה ארציים: ער"ן – בטלפון 1201.