עימות אלים התפתח אמש (שלישי) במהלך הופעה של הזמר יובל מנדלסון בשדרות. התקרית החלה בעקבות תלונה על הקמת רעש בזמן ההופעה - ובסיומה עוכב הזמר ונלקח לתחנת המשטרה. כמה מחברי הלהקה חושמלו ככל הנראה באקדח טייזר וקיבלו איומים במהלך החקירה שיחשמלו אותם עוד. הוא זומן לחקירה נוספת במשטרה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסרטונים שצולמו על ידי חברי הלהקה ואנשי הפאב נראים העימותים האלימים עם השוטרים, שהשתלטו בכוח על המתופף וחשמלו אותו בטייזר. גם מנדלסון, שביקש מהשוטרים להירגע, עוכב בכוח מול הקהל. השוטרים תועדו דוחפים את הצופים שהתגודדו במקום וקראו לשחרור חברי הלהקה‎.

"עבר עליי לילה מסעיר, מטלטל ומתיש", שיתף מנדלסון בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב'. "פשוט תלשו אותנו מהבמה, כמעט שברו לקלידן שלי את היד, שלפו אקדח טייזר וירו במתופף שקיבל מכת חשמל איומה. לא הייתה שום הפגנת כוח מצדנו, רק מצדם. לא קיבלנו תשובה למה הם מתנהגים ככה ובשלב הזה הרוחות התלהטו".

עימות בהופעה של הזמר יובל מנדלסון
עימות בהופעה של הזמר יובל מנדלסון

מנדלסון תיאר את המעצר: "הם היו מאוד אגרסיביים וגררו אותי לניידת. תוך חמש דקות כבר הייתי אזוק בתוך הניידת, גררו אותי לתא העצורים ואזקו אותי ברגליי. ישבתי שם שלוש שעות, עם אזיקים ובלי טלפון. בשלוש וחצי בלילה הכניסו אותי לחקירה ואמרו לי שאני חשוד בשני סעיפים: הראשון הוא הסירוב להזדהות - שזה כמובן קשקוש. השוטר אמר לי תביא תעודת זהות, עניתי לו שאין לי כי אני באמצע הופעה. הוא לא שאל אותי מה מספר תעודת הזהות שלי או מה שמי. גם לא צריך. האישום השני הוא סירוב לעיכוב".

עימות אלים בהופעה של הזמר יובל מנדלסון
"ישבתי אזוק בתא המעצר במשך שעות"
עימות אלים בהופעה של הזמר יובל מנדלסון
המתופף חושמל באקדח טייזר

"ישבתי בתא המעצר בלי טלפון כשאשתי בבית לא מבינה למה אני לא חוזר, יש לי ילדים קטנים", הוסיף. "בכזאת קלות לפוצץ הופעה ולעצור אנשים עם אקדחי טייזר, צעקות דחיפות ויחס משפיל? הופעל פה כוח בלתי סביר. יש בעיה של רעש? כבו את השאלטר. איזה עסק יש לכם איתי? איך אני, אומן שמופיע, הופך לחשוד?".

ממשטרת ישראל נמסר: "שוטרים וצוותי שיטור עירוני הוזעקו אמש למתחם בעקבות קריאות רבות שהתקבלו מאזרחים אודות הקמת רעש והפרעה לציבור במהלך הופעה שהתקיימה ללא אישור בשטח ציבורי. בניגוד לנטען, עם הגעת השוטרים למקום, התבקשו מארגני ההופעה להפסיק את מקור הרעש, אך נתקלו בהתנגדות אקטיבית של חברי הלהקה תוך שהם יוצרים פרובוקציות, מלהיטים את הקהל ומסרבים להזדהות על פי חוק".

"לאחר שהתנגדו אף להלוות לשוטרים שניסו לבצע את תפקידם, נאלצו השוטרים לעצור אותם ולהביאם אל תחנת המשטרה שם נחקרו ובסיום שוחררו בתנאים מגבילים. משטרת ישראל תמשיך בפעילות לאכיפת החוק שנועדה להגן על הציבור מפני אלו שבוחרים להפר את הסדר הציבור ולפגוע באיכות חייו של האזרח הנורמטיבי שומר החוק", הוסיפה המשטרה.