יממה לאחר החשיפה בחדשות 12 אודות עיכוב המשכורות לפסיכולוגים בעוטף עזה, הושגה הערב (רביעי) הסכמה בוועדת הכספים של הכנסת בין חברי הכנסת החרדים לבין חברי כחול לבן. במסגרת ההסכם, יועבר התקציב לחינוך המיוחד במגזר החרדי, ובתמורה יסכימו החרדים להעביר את המשכורות לשירות הפסיכולוגי בעוטף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת ההסכמה בין כחול לבן לבין משרד האוצר על תקציב החינוך המיוחד במגזר החרדי, הוחלט כי משנה הבאה יושוו התנאים בין המגזר הכללי לזה החרדי, ואילו השנה יושג פתרון חלקי מתקציבים פנימיים. בתמורה, יאשרו הח"כים החרדים את כל ההעברות בוועדת הכספים, והכסף למשכורות הפסיכולוגים יגיע.

ח"כ מיקי לוי אמר כי הוא "שמח לבשר כי הצלחנו, בסיוע של יו"ר ועדת הכספים משה גפני ובתמיכתו של חבר הכנסת יאיר לפיד, להגיע להסכמה כי החל משנת הלימודים הבאה יושווה תקצוב החינוך המיוחד במגזר החרדי לתנאים הנהוגים בשאר ענפי החינוך המיוחד. בנוסף, תוקם ועדה בימים הקרובים, שתפעל לאתר פתרונות תקציביים למצוקת החינוך המיוחד במגזר החרדי, עליה ח"כ גפני ואני צפויים לפקח. תושבי עוטף עזה לא מבינים מדוע המחוקקים בכנסת פוגעים במטפלים שמסייעים להם להתמודד עם הטראומה של האזעקות והטילים".

 

 

 שמח לבשר על הבנות שהושגו הערב בנושא העברת תקציבים במשרד החינוך. 

 

אזרחים תופסים מחסה בשדרות
אזרחים תופסים מחסה במהלך מבצע "חגורה שחורה" | צילום: ap

"ככל שצריך להמתין יותר - הנזק יותר גדול"

"אני לא מבין איך דבר כזה יכול לקרות", אומר עמית בן עמי, אב לילדה בת 5 בשדרות. "הם אלה שעוזרים לנו מעמידם אותנו על הרגליים. אין לנו לאן לפנות".

אמש פורסם כי בשל עיכוב בהעברת תקציב של 35 מיליון שקלים לחינוך המיוחד במגזר החרדי, החליטו חברי הכנסת מהמפלגות החרדיות בוועדת הכספים להתנגד, בצעד של מחאה, להעברת משכורות לכ-40 פסיכולוגים בשירות הפסיכולוגי בעוטף עזה.

"זו הפקרות", אומרת אחת הפסיכולוגיות שלא תקבל משכורת בחודש הקרוב. "זה ילדים שזקוקים לעזרה. ילדים שלא ישנים בלילה, שפוחדים לעזוב את הבית, שחזרו להרטיב. איך אתה יכול להגיד לילד כזה 'תחכה, אין תקציב. ככל שצריך להמתין יותר - הנזק יותר גדול. זה ממש נורא".

ביקורת על גפני:
"עצרתי הוועדה". ח"כ גפני, ארכיון | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

"לא היה לי רוב בוועדה, מכיוון שהתנגדו לזה חלק מהסיעות שנמצאות בוועדה מסיבות של החינוך המיוחד", הסביר יו"ר  הוועדה משה גפני. "לכן עצרתי את הוועדה ולא אכנס אותה עד שלא יהיה סיכום לגבי החינוך המיוחד וגם הנושאים האלה".

אמש פורסם כי החל מהשבוע הבא, 40 פסיכולוגים בשירות הציבורי בעוטף עזה, המטפלים בנפגעי חרדה, שוב לא יקבלו משכורות. זאת, לאחר שלאחרונה עבדו אנשי המקצוע שלושה חודשים שלמים ללא תמורה. לפני כחודשיים פורסם כי הפסיכולוגים לא מקבלים משכורות, ובעקבות כך התערב שר החינוך רפי פרץ והורה לשחרר את הכספים הנדרשים. המקדמות אכן הועברו והמשכורות החסרות שולמו, אולם נראה כי המצב הבעייתי חוזר על עצמו כעת. ההשלכה הישירה של המצב תהיה טיפול חסר בילדים ובמשפחות הסובלים מחרדות עקב המצב הביטחוני.

אבי ניסנקורן מכחול לבןצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "בזמן שאחרים מצייצים אנחנו עובדים: הגענו להסכמה עם משרד האוצר שתשים סוף לאפלייה כלפי החינוך המיוחד במגזר החרדי". ניסנקורן הוסיף כי ביום ראשון יאושרו בוועדת הכספים כל ההעברות התקציביות הנדרשות למשרד החינוך.