פגיעת הברק בחוף זיקים הסתיימה באסון: אשר חזות, בן ה-14 שנפגע מברק, מת היום (רביעי) מפצעיו בבית החולים, והובא למנוחות בבית העלמין בבאר שבע. בשעות הבוקר חלה הידרדרות במצבו והרופאים פתחו במאמצי החייאה נוספים כדי להחזיר לו את הדופק - אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו.‎ אחיו של חזות ספד לו: "היה ילד עוזר ודואג, כולם אהבו אותו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חזות הגיע אתמול לבית החולים במצב אנוש, ולאחר יממה שבה נאבקו הרופאים על חייו המאמצים הסתיימו ללא הצלחה. במקביל, ארבעת בני משפחת חזות הנוספים שנפגעו באירוע עדיין מטופלים בבית החולים. 

מבית החולים ברזילי נמסר בסמוך למותו של בן ה-14: "אנו מודיעים בצער כי הנער שנפגע אנושות ממכת הברק נפטר, משתתפים בצערה של המשפחה".

אשר בן ה-14 שנהרג מפגיעת ברק (עיבוד: באדיבות המשפחה)
אשר חזות ז"ל | עיבוד: באדיבות המשפחה

אחיו של אשר חזות, אלעזר, סיפר על אופיו המיוחד בשיחה עם חדשות 12. "אשר הוא היה ילד חייכן, מתוק, שלא עשה רע למישהו", אמר האח. "יש לי 200 תמונות שלו בגלריה ואין אחת שהוא לא מחייך בה. היה תורם, ילד צדיק, פעיל, עוזר ודואג - כל החברים שלו אהבו אותו".

"הוא היה בן אדם עם אור על הפנים, למה הלך כזה ילד מתוק?", המשיך האח וקונן על האסון. "הבקשה היחידה עכשיו היא להמשיך בתפילות. לא סיימנו את הפרויקט - גיסתי עדיין במצב קשה. יש עוד דרך ארוכה לכולנו, שתהיה קצרה בעזרת השם".

מוקדם יותר היום הגיעה לידי החדשות 12 התכתבות מקבוצת הוואטסאפ של משפחת חזות - דקות לאחר רגעי הדרמה. בהתכתבות ניתן לראות כיצד בני המשפחה ניסו להתעדכן במצבם של האחים, לאחר ששמעו על המקרה בחדשות והבינו שמדובר בקרוביהם. 

הבוקר, שעות ספורות לפני ההודעה על האסון, ביקש אב המשפחה מהציבור להתפלל למען בנו. "אנחנו מבקשים מכל הציבור כולו להתפלל, לקרוא תהילים, לרפואתו של אשר בן מזל", אמר שמעון חזות ועדכן: "נכון לעכשיו המצב שלו מאוד מאוד קשה, מבצעים בו פעולות החייאה, הדופק לא עובד, הנשימה לא סדירה ואנחנו מתפללים לחסדי שמיים".

איתמר חזות, אחיו של אשר ז"ל וגיסה של אפרת שנפצעה באורח קשה, סיפר על רגעי החרדה שניות לאחר פגיעת הברק במשפחה: "הם סיפרו לי שהם היו בחוף. אלחנן, אחד האחים, ראה ברק ואמר להם שהוא מפחד וכדאי להתקפל מהמקום. הם באו ללכת, ואז פגע ברק וכולם עפו".

איתמר הוסיף וסיפר: "כולם נפלו, אלעזר נשאר בהכרה, הוא הצליח לקום וראה צעירים שברחו מהחוף. בסוף אחד מהם הגיע והוא אמר לו להזמין אמבולנס. אלחנן ראה את אפרת בלי הכרה ועשה לה החייאה בהדרכת מד"א".

3 בני אדם נפגעו ממכת ברק בחוף זיקים (צילום: דוברות מד"א )
זירת פגיעת הברק בחוף זיקים | צילום: דוברות מד"א