פרסום ראשון: שעות ספורות לאחר שצעיר מהשטחים נעצר בחשד למעורבות בפציעתה של תינוקת בת 11 חודשים מאשקלון באורח אנוש - נחשפת גרסתו לאירועים. לדברי החשוד, תושב חברון בשנות ה-20 לחייו ובן זוגה של האם - התינוקת נפלה בטעות בזמן שהחזיק אותה בידיו וכתוצאה מכך נפצעה בראשה. שכנים של המשפחה סיפרו כי הצעיר החשוד יצא מהבית בזמן ששמר על התינוקת ואמר שנתן לה כדור נגד כאב ראש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתוך כך, אביה של התינוקת, תושב הפזורה הבדואית, שוחרר הביתה בתום חקירה ונוקה מכל חשד. בחקירתו סיפר האב כי אמה של התינוקת ביקשה ממנו להסיע אותה מבאר שבע, שם שהתה בזמן האירוע, בחזרה לאשקלון מיד לאחר שנודע לה על המקרה. אמה של התינוקת ובן זוגה נשארו במעצר לאחר שנחקר, ומחר צפויה המשטרה לבקש את הארכת מעצרם בבית המשפט באשקלון.  

ד"ר יובל כוורי, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים סורוקה, עידכן לפני זמן קצר על מצבה: "התינוקת הועברה לבית החולים כשהיא מונשמת ומחוסרת הכרה עם פגיעת ראש קשה מאוד, הובהלה לחדר ניתוח שם נותחה על ידי נוירוכירורגים ולאחר מכן הועברה ליחידה לטיפול נמרץ ילדים. מצבה מוגדר אנוש ואנו נלחמים על חייה". 

בן זוגה של האם נעצר על ידי המשטרה זמן קצר לאחר הדיווח על המקרה, כשהיה בדרכו מאשקלון לביתו שבחברון. הוא נתפס במהלך נסיעה בכביש 35, סמוך לצומת פלוגות והועבר לחקירה.   

אמה של התינוקת סיפרה למקורביה: "אני לא יודעת מה קרה אחרי שעזבתי את הבית ויצאתי לפגוש חברים בבאר שבע. השארתי את התינוקת כשהיא בריאה עם הבחור הזה". האב הביולוגי סיפר: "האם ביקשה ממני להסיע אותה מבאר שבע לאשקלון בחזרה הביתה אחרי שזה קרה".

התינוקת בת ה-11 חודשים הובהלה הלילה לבית החולים ברזילי כשהיא במצב קשה. מבדיקות רפואיות שערכו לה בבית החולים התברר כי היא סובלת מפגיעת ראש קשה שעל פי החשד נגרמה כתוצאה מטלטול או מכה. 

צוותי הרפואה שהוזעקו לבית המשפחה החלו להעניק לתינוקת טיפול ראשוני. בעקבות תוצאות הבדיקה הרפואית הועברה למשטרה פנייה ומיד נפתחה חקירה לבירור נסיבות האירוע. "כשהגענו לדירה ראינו תינוקת מחוסרת הכרה", סיפר איתן לסרי, פרמדיק של מד"א שהיה בזירת האירוע באשקלון. "הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה ופינינו אותה לבית החולים במצב קשה אך יציב".

התינוקת פונתה במהלך הלילה כשהיא מפרכסת, מורדמת ומונשמת. בבדיקה שעברה בבית החולים ברזילי נמצא כי היא סובלת משני שברים בגולגולת ובמצקת מוחית ומצבה הוגדר אנוש. בהמשך הלילה הוחלט בבית החולים ברזילי להעביר את התינוקת לבית החולים סורוקה להמשך בדיקות וטיפול מותאם עבורה. בבית החולים סורוקה בבאר שבע קיבלו אותה כשהיא במצב קשה וסובלת מפגיעת ראש קשה מאוד. היא הובהלה לחדר הניתוח וכעת היא מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ ומצבה אנוש.