האזעקות שנשמעו אתמול (שלישי) בחצות הלילה באשקלון הופעלו כתוצאה מירי שאינו רקטי, כך הודיע צה"ל. אך לתושבי העיר המורגלים באזעקות אמת ובנפילת רקטות, העובדה שהאזעקה הייתה "התראת שווא" ו"ללא נפגעים" לא הייתה מעודדת. בסרטון ובפוסט שהעלתה אחת מתושבות אשקלון נראים ההשפעות הקשות של האזעקות על ילדיה הקטנים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הי אתם שם למעלה, אתם שומעים??", כתבה רעות שפילמן דרייר. "כאן בדרום חיים במציאות בלתי אפשרית! באיזו מדינה בעולם נותנים שירו על האזרחים שלהם??? באיזה?? ביבי, עם כל ההישגים שלך, אם ישנם אזרחים שחיים תחת פחד יומיומי! לא עשית כלום!! עדיף שתלך לבית!! מעל 10 שנים אתה בשלטון! חאלס! אין את מי להאשים!"

אל הפוסט הכואב צירפה דרייר סרטון מצמרר בו נראים שלושת ילדיה הקטנים מתלוננים על המצב הבלתי נסבל. בסרטון, נראים הילדים רועדים ובוכים ומסבירים לאמם שאינם רוצים לחזור לביתם אלא להישאר במרחב המוגן.

ילדים בבית ספר באשקלון נשכבים על הרצפה (צילום: רויטרס, רויטרס1)
ילדים בבית ספר באשקלון בעת אזעקה. ארכיון | צילום: רויטרס, רויטרס1

למרכז הרפואי ברזילי באשקלון הובאו אמש שני נפגעים משדרות. אחת נפצעה באורח קל, לאחר שנפגעה בעת ריצה למרחב מוגן והשני הוא נפגע חרדה. ממגן דוד אדום נמסר כי לא היו נפגעים כתוצאה מהירי עצמו אך אישה אחת נחבלה בגפיים במהלך הריצה למרחב המוגן. היא קיבלה טיפול על ידי צוותי מד"א שהגיעו למקום. הירי התרחש במהלך הופעה של עידן חביב בשדרות בהשתתפות מאות אנשים שהיו בקהל.

מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו הבוקר יעדי טרור של חמאס ברצועת עזה, בהם תשתית תת-קרקע, זאת בתגובה לירי הרקטות מרצועת עזה אתמול. מוקדם יותר במהלך הלילה מטוסי קרב ביצעו תקיפה נוספת של יעדי חמאס ברצועה. בתקיפה זו צה"ל פגע גם באתר לייצור אמצעי לחימה. מפיקוד העורף נמסר שאין הנחיות מיוחדות לתושבים והלימודים יתקיימו כסדרם.

בשעה 00:01 הלילה נשמעה אזעקה גם באזור העיר אשקלון, ומדובר צה"ל נמסר כי התרעות אלה הופעלו בעקבות ירי שאינו רקטי. אתמול בלילה שוגרו שתי רקטות לעבר ישראל ואחת מהן יורטה על ידי לוחמי כיפת ברזל, ובעקבות כך אזעקת צבע אדום נשמעה ביישובי העוטף ושדרות.