הקטל בדרכים: שני בני אדם, גבר ואישה כבני 30, נהרגו היום (חמישי) בהתנגשות חזיתית של שני כלי רכב בכביש 40 באזור היישוב נווה חריף שבדרום הארץ. גבר ואישה נוספים שנפצעו קשה ופצוע נוסף באורח בינוני פונו במסוקים לבית החולים סורוקה בבאר שבע - כולם סובלים מפגיעות רב מערכתיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כוחות גדולים של כבאות הצלה וכן צוותי מד"א הוזעקו לזירה. נסיבות התאונה לא ברורות, וההרוגים נלכדו בתוך רכב בוער וחולצו ממנו כשהם ללא רוח חיים. "מדובר בתאונה קשה מאוד", סיפר פרמדיק מד"א ניר יפת. "כשהגענו למקום ראינו רכב בוער שבתוכו לכודים 2 נוסעים, ומהרכב השני חולצו 3 נוסעים, 2 גברים ואישה בשנות ה-30. הם סבלו מפגיעה רב מערכתית והיו בהכרה".

תאונה קטלנית בכביש 40
תאונה קטלנית בכביש 40

"הענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים. אחר שכוחות הכיבוי סיימו לכבות את הרכב הבוער וניתן היה להתקרב הבחנו ב-2 נוסעים שהיו ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותם במקום".

ריטה פרץ, עדת ראייה לתאונה, סיפרה בשיחה עם החדשות: "ראיתי את האש מתחילה במכסה המנוע כשעוד מנסים להוציא אותם מהדלתות. אז האש התפשטה ממש מהר. מישהו חזר בוכה ואמר 'ניסינו להציל אותם לא הצלחנו'. בזמן שהיינו שם לא הגיעו כוחות הצלה, זה כנראה לקח יותר מכמה דקות, אבל בכל מקרה אם זה לא היה דקת קריאה לא היה להם סיכוי, זה היה מהיר מאוד".

"כשהגענו האש הייתה רק מכיוון מכסה המנוע ואנשים ניסו לפתוח את הדלת האחורית", הוסיפה פרץ. "חלק ניסו דרך הבגאז' - כלום לא הצליח. זה היה אבוד, האש התפשטה ממש במהירות. אי אפשר היה להציל - רק מכבי אש אם היו יכולים לנסר את הדלת וגם זה רק אם היו מגיעים תוך פחות מדקות בודדות".

בעקבות התאונה, נחסם כביש 40 מצומת שיזפון לצומת קטורה בשני הכיוונים. שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום ומכווינים את התנועה, וציבור הנהגים מתבקש שלא להגיע לאזור.

כרמל ליבמן השתתף בהכנת הידיעה.