במשך חמישה ימים הופרד תלמיד כיתה ד' בבית ספר בדרום השפלה משאר חבריו לכיתה ונאלץ לבצע עבודות ניקיון כעונש על התנהגותו בכיתה. משפחתו של הילד בן העדה האתיופית התרעמה על המקרה בטענה כי מאחורי הצעד החריג עומדת גזענות. טרם התקבלה תגובתו הרשמית של משרד החינוך לטענות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המקרה התגלה לאחרונה להורי הילד, לא על ידי ההנהלה אלא על ידי התלמיד עצמו שסיפר להם שכבר תקופה ארוכה הוא איננו לומד ומופרד מחבריו לכיתה. המנהלת אישרה בשיחה עם הורי התלמיד את הפרטים והסבירה כי התלמיד הופרד מהכיתה בשל העובדה שהוא מפריע למהלך השיעור. 

לשאלת אחותו מדוע הסתיר מהמשפחה את שאירע, השיב התלמיד בכך שפחד ממנהלת בית הספר. "אנחנו בהלם, לא ישנים, מתוסכלים שלא ידענו שזה מה שעבר עליו", אמרה האחות. "הוא עבר חוויה משפילה ופחד לשתף אותנו".

"זה עצוב שהפכו ילד בן עשר לשרת של בית הספר רק מפני שהוא אתיופי", המשיכה האחות. "לא עדכנו אותנו, בגלל שהוא אתיופי ואנחנו נחשבים לחלשים ומותר לזלזל בנו? לילד לבן זה לא היה קורה. הילדים צחקו וירקו עליו, הפכו אותו לזר שלא שייך לבית הספר".

לדברי האחות, מנהלת בית הספר הציעה שהילדים יכתבו לו מכתב התנצלות, אבל "היא עשתה עליו את החרם". "הוא מדבר איתי בדמעות ומספר שהתייחסו אליו כמו פסל, לא כמו בן אדם", הוסיפה. "הוא שבור ולא רוצה להישאר בבית הספר". לבסוף האשימה את הנהלת בית הספר בגזענות: "אף אחד לא בוחר להיוולד בצבע שחור, זלזלו בו".

ח
ח"כ פנינה תמנו-שטה

המשפחה פנתה לח"כ פנינה תמנו-שטה ממפלגת כחול לבן, שמטפלת שנים ארוכות באפליה במערכת החינוך, וזו פנתה לשר החינוך שנדהם מהסיפור והבטיח שהנושא יטופל לאלתר. "יש למגר כל תופעה שכזו, מי שנוהג כך כלפי תלמיד אינו ראוי להיות מחנך בישראל", מסרה ח"כ תמנו-שטה.

ממשרד החינוך נמסר: "בית הספר מתאר את האירוע באופן שונה לחלוטין. אנו בודקים את השתלשלות האירועים".