יצחק מאיר ויס ז"ל בן ה-31 התמוטט ומת אתמול (ראשון) במהלך השבעה על בנו התינוק, שמת מוות בעריסה לפני שלושה ימים בלבד. סיבת המוות הרשמית טרם נקבעה, אולם מכריו של ויס מעידים בזה אחר זה - הטרגדיה הייתה קשה מנשוא. מאות אנשים הגיעו ללוותו בדרכו האחרונה בבית העלמין ברחובות. 

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הקלטה ששלח ויס לחבריו לעבודה בתקופת קמפיין הבחירות, ובה הסביר כי לא ענה לטלפונים בגלל שטיפל בבנו, מעידה על מסירותו הרבה לילד. "אני מתנצל", הוא נשמע אומר בהקלטה. "הייתי כל הלילה עם בני בכורי, בן החמישה שבועות, שכהרגל ילדים בני גילו מפתח תחושות בבטן".

הרב יצחק מאיר (איציק) וייס ז
הרב יצחק מאיר (איציק) וייס ז"ל‎ | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות

ח"כ אורי מקלב ממפלגת "יהדות התורה", שבה היה ויס פעיל בבחירות האחרונות, התייחס לנסיבות המוות הטרגי והסביר: "הלב הרך והרגיש של איציק לא עמד באסון הגדול והטרגדיה של פטירת בנו באופן פתאומי, תינוק שהביא הרבה שמחה הביתה בצורה מיוחדת".

"איציק היה מאוד מאוד אהוב על כל מכריו וסביבתו", הוסיף ח"כ מקלב. "הלב שלו נשבר ולא עמד בזה. זה אסון גדול מאוד. אנחנו יודעים שכפי שהוא היה ודאי אומר - כשצריך להתחזק באמונה האמונה מתחזקת, יודעים שהכול בא משמים. רצונו היה להיטיב יותר ויותר עם הציבור".

הלוויתו של איציק ויס ז
הלוויתו של ויס ז"ל | צילום: זק"א תל אביב

גם מנהלו של ויס במטה "יהדות התורה", שלוימי פולק, העיד כי מה שככל הנראה הביא למותו של ויס הייתה אהבתו העמוקה לבנו התינוק: "הוא היה אבא למופת, הבן שלו העסיק אותו כל הזמן. הוא היה הדבר הכי חשוב אצלו בחיים ובשבילו הוא עצר הכל". על כך הוסיף פולק: "הוא לקח את הסיפור הזה מאוד קשה, התוצאה מאוד עצובה וכולנו ממש בהלם".

"הילד נולד לפני חמישה חודשים במהלך הקמפיין", סיפר יוני אייזנשטיין, חברו הקרוב של ויס שעבד לצדו ביהדות התורה. "כנראה שהוא לקח את מותו מאוד מאוד קשה".