מצלמות האבטחה הוכיחו – השוטר שלל רישיון ללא סיבה: המקרה הבא התרחש במהלך מרדף משטרתי - רכב מסוג טויוטה נמלט מניידת משטרה כשהוא דוהר פנימה אל תוך תחנת הדלק בכביש 6 לכיוון דרום. כמה שניות לאחר מכן נראית ניידת המשטרה עוצרת וממנה יורד שוטר שמחליט להאשים נהג אחר ששהה בתחנת הדלק - ושולל את רישיונו במקום לאחר שהודיע לו שהוא נתפס נוהג במהירות של 170 קמ"ש. כך זה נראה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השעה 00:29: מצלמות האבטחה תיעדו רכב טיוטה לבן דוהר פנימה אל תחנת הדלק כשהוא נמלט מניידת המשטרה שרודפת אחריו. לאחר כמה שניות עוצרת הניידת וממנה יוצאים השוטרים.

המרדף המשטרתי בתחנת הדלק (צילום: חדשות)
00:29: הטויטה הנמלטת דוהרת לתחנה | צילום: חדשות

השעה 00:30: מצלמה נוספת תיעדה את הרגעים בהם מגיעים השוטרים אל צידה השני של התחנה – ומחליטים לשלול את הרישיון של נהג חף מפשע, ולזמנו לבית המשפט.

המרדף המשטרתי שנגמר בטעות בזיהוי
00:30: השוטרים שוללים את רישיונו של אבו סויס

אלא שאם השוטר היה מקשיב לטענותיו של שריף אבו סויס, הנהג שנעצר ללא סיבה, הוא היה מבין כי מדובר בטעות בזיהוי. בתיעוד מצלמה נוספת ניתן לראות שבשעה 00:25, חמש דקות לפני שהניידת והרכב החשוד נכנסו לתחנה, אבו סויס מלווה בחברו נכנסו לתחנה ברכב מסוג אחר – BMW.

המרדף בתחנת הדלק (צילום: חדשות)
00:25: אבו סויס בתחנת הדלק - ברכב אחר | צילום: חדשות
אבו סויס (צילום: חדשות)
00:29: אבו סויס ברכבו, עדיין בתחנה | צילום: חדשות

על פי התיעוד הם שהו בתחנה במשך חמש דקות בזמן שהרכב הנמלט והניידת נכנסו מצידה השני של התחנה. באותו הזמן אבו סויס עצר להתרעננות סמוך לחנות הנוחות – שם גם נשלל רישיונו ללא כל סיבה.

"מדובר באטימות ועצלנות - או אולי פשוט חוסר שיקול דעת מקומם", סיפר אבו סויס לחדשות 12. "ביקשתי מהם שיסתכלו במצלמות האבטחה ויראו שאני לא קשור לשום מרדף ושבסך הכל באתי למלא דלק זה פשוט לא עניין אותם".

עו"ד דרור גרימברג ממשרד גרימברג גוונדשניידר ראובן ושות' שמייצג את אבו סויס מסר כי "הלקוח שלנו נפל קורבן לעבודה משטרתית מרושלת - הצצה חפוזה במצלמות האבטחה הייתה מלמדת שהלקוח שלנו היה בתחנת הדלק דקות ארוכות טרם המרדף המשטרתי. הוא הפציר פעם אחת פעם גם בשוטרים וגם בקצין המשטרה לבדוק את מצלמות האבטחה בתחנת הדלק כדי לראות בבירור שהמרדף התקיים אחר רכב אחר".

עו"ד דרור גרימברג
עו"ד דרור גרימברג
ממשטרת ישראל נמסר: "החומר הועבר לבחינה של הגורמים הרלוונטיים וככל שיתברר כי אמנם חלה טעות בזיהוי שנעשתה בתום לב של הנהג שביצע את העבירה- נפעל לביטול הדו"ח לאלתר."