שתי האימהות החשודות בתקיפת מורה בבית ספר תיכון בבאר שבע נחקרו היום (רביעי) במשטרה ושוחררו למעצר בית של 48 שעות, כשהן מורחקות מהמורה ומבית הספר. המורה סיפרה על רגעי האימה: "היא צרחה עליי והתקרבה בתנועות מאיימות". אלא שאחת האימהות מתארת גרסה שונה לחלוטין לאירועים וטוענת: המורה המציאה הכל.

התקיפה לכאורה התרחשה אתמול, באמצע יום הלימודים, לאחר שמספר תלמידים איחרו להיכנס לשיעור והמורה שלחה אותם בתגובה לרכזת השכבה. עד נקודה זו יש הסכמה על העובדות אך מכאן ואילך הגרסאות מתחילות לסתור אחת את השנייה.

"המורה משקרת - לא החלפתי איתה מילה"

א', אחת האימהות, שוחחה עם החדשות 12 ממעצר הבית שבו היא נתונה. "אף אחד לא תקף אותה, לא איים עליה ולא נכנס למרחב האישי שלה כפי שהיא טוענת", סיפרה. "לא הייתה אלימות, ואף אחד לא נגע בה. גם אף אחד לא הוציא מילים של אלימות. גם בשפה. היא (האם השנייה) פשוט הטיחה בה את מה שהילדים אמרו".

"היא משקרת, אף אחד לא איים עליה אני לא החלפתי איתה מילה", הוסיפה האם החשודה בתקיפה. "היא יודעת שהיא עשתה טעות עם הילדים בגישה. איימה עליהם והפחידה אותם וחיפשה עכשיו איך להוריד את האש ממנה - החליטה לנפח משהו שלא היה ולא קרה".

לצד טענת האימהות עומדים גם כמה ילדים מהכיתה, הטוענים ליחס אלים מצד מורתם. "היא איימה עלינו, היא אמרה החיים שלנו יהיו מרים", סיפר אחד התלמידים. "היא הצמידה את הפנים שלה אליי ואמרה לי 'אתה תצטער על הרגע הזה עד כיתה י"ב'". תלמיד נוסף חיזק את הטענות: "היא צעקה לכל הכיתה: אל תתעסקו איתי. לא ראיתי כזאת שקרנית, היא עשתה לכולנו דברים, אין ילד בכיתה שהיא לא עשתה לו משהו".

המורה: "יכלו להרוג אותי, זה היה מחריד"

גם המורה התראיינה היום וגרסתה לאירועים שונה בתכלית. היא מספרת ששתי האימהות צעקו, תקפו ואיימו שיחכו לה בסוף יום הלימודים, לדבריה, כדי לסגור חשבון.

"באמצע שיעור של כיתה ז' – צרחה עליי בקולי קולות", שחזרה המורה את המפגש עם האימהות. "התקרבה אליי ואמרה לי 'מי את בכלל שתתעסקי עם הבן שלי? הידיים שלה לכיוון פניי והמשקפיים שלי בתנועות מאיימות של שריטות".

עוד סיפרה המורה: "אני כרגע בשבוע מחלה עם הרגעה בגלל התחושה האיומה החרדה. זו תחושה של חוסר מוגנות. הם נכנסו באמצע היום לכיתה - וגם יכלו להרוג אותי. הקלות הבלתי נסבלת הזאת... ההורים משוטטים נכנסים ועושים מה שהם רוצים, זה היה מחריד".