גננת בת 29 התמוטטה הבוקר (רביעי) לאחר שככל הנראה לקתה בשבץ מוחי על רקע מחלת לב במהלך יום לימודים באשקלון, ומותה נקבע במקום על ידי צוות מד"א שהוזעק למקום. למרבה המזל, הילדים בגן לא ראו את האירוע. זה היה יומה הראשון של הצעירה, שככל הנראה סבלה ממחלת לב תורשתית, בגן הפרטי, בו שימשה גננת מחליפה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הכרתי אותה טוב", סיפר חבר של הגננת המנוחה ובן זוגה. "היה לה חיוך שלא יורד מהפנים, חברמנית, מקובלת אצל כולם.  אהובה. כולם מתים עליה, אוהבים אותה. היא הייתה האהבה הגדולה של חייו", אמר, בהתייחסו לבן הזוג של המנוחה. "ארבע שנים הם היו נשואים, היו יחד 10 שנים".

"מחלת הלב זה במשפחה", הוסיף החבר. "אחותה הגדולה נפטרה לפני כמה שנים טובות מזה, בת דודה שלה עברה ניתוח לב פתוח. תמיד ידעתי על המחלה, אבל לא דיברנו על זה. היא לא הוציאה החוצה, לא הראתה שקשה לה, לא הייתה מדברת על זה. זה בא כהפתעה מוחלטת".

הדיווח הראשוני על ההתמוטטות של הגננת הצעירה התקבל במוקד 101 של מד"א בשעה 10:53. האירוע קרה במהלך הפעלה של הילדים כשלפתע חשה ברע, הלכה הצידה והתמוטטה - כלשמרבה המזל, הילדים בגן לא מבחינים בנעשה. הסייעת שהייתה איתה ניסתה לבצע בה החייאה והזמינה את כוחות מד"א.

חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי במקום וביצעו בה פעולות החייאה, אך בסופן הם נאלצו לקבוע את מותה. "מיד התחלנו בפעולות מצילות חיים שכוללות מכות חשמל, תרופות, עיסויים והנשמות", סיפר פרמדיק מד"א ישראל בן יהודה."לצערנו, בסופן קבענו את מותה". צוותים של עיריית אשקלון, בהם פסיכולוגים חינוכיים ואנשי מינהל החינוך, הגיעו לגן הילדים הפרטי שבעיר.