אהוד ברק (צילום: חדשות)
הדיילי מייל: לא נסיר את הפרסום | צילום: חדשות

לאחר שפרסמו תמונות של אהוד ברק ליד ביתו של אפסטין בניו יורק, כשהוא מסתיר את פניו, העיתון הבריטי ה"דיילי מייל" מגיב למכתב של ברק, בו הזהיר לפני הגשת תביעה. "לא פעלנו למען גורם פוליטי כלשהו", נכתב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הדיילי מייל עומד מאחורי פרסומיו האחרונים בנוגע לקשריו של אהוד ברק עם הפדופיל המורשע ג'פרי אפסטין", נכתב מטעם המערכת. "נציין שטענתו של ברק, כי הוא מעולם לא השתתף בפעילותיו הלא חוקיות של אפסטין, זו תשובה לטענה שמעולם לא טענו".

בדיילי מייל המשיכו: "המאמר הציג תמונות של ברק נכנס לאחוזתו של ג'פרי אפסטין במנהטן במהלך ינואר 2016, כשפניו מכוסות כמעט לחלוטין, ובקרבה זמנית לכניסתן של ארבע נשים צעירות לאותה אחוזה (כניסה שגם צולמה). התמונות פורסמו לראשונה כבר ב-2016, ללא תלונות, כשברק תואר כ"אדם בלתי מזוהה". הסיבה לפרסום המאמר האחרון הוא הודאתו של ברק כי הוא האדם בתמונות, אשר גם מעלה שאלות לגיטימיות לגבי הצהרתו כי מעולם לא פגש את אפסטין בחברתן של נשים או נערות צעירות". 

תמונות הנשים שנכנסו לביתו של אפסטין אחרי (צילום: חדשות)
תמונות הנשים שנכנסו לביתו של אפסטין אחרי | צילום: חדשות

"זה גם שקרי לטעון כי הדיילי מייל לא ניסו לפנות לברק. הם ניסו אך ללא הצלחה. למרות זאת, בכתבה צוטטו האמירות שהגיעו לדיילי מייל לפני הפרסום, אשר כללו את הסבריו של ברק לכיסוי הפנים ולביקורו בביתו של אפסטין".

לגבי טענותיו של ברק כי מדובר בפרסום פוליטי כתבו: "הטענה שהכתבה פורסמה בזדון על מנת 'להיטיב עם יריביו הפוליטיים', היא אבסורדית. לדיילי מייל אין עמדה בפוליטיקה הפנימית של ישראל, נושא שהוא עניינו הבלעדי של הציבור בישראל. עם זאת, בהיותו של ברק דמות פוליטית מרכזית שנמצאת כרגע בקמפיין בחירות במדינה, זה ברור לחלוטין שפרסום של הסיפור הוא בהתאם לאינטרס הציבורי".

לסיכום, הדיילי מייל הודיעו כי לא יסירו את הכתבה המדוברת, ואף דרשו מברק לחזור בו מאמירותיו לגביה: "אנו רואים בתיאורו של ברק את הסיפור כ'עלילת דם' פוגעני באופן קיצוני, ואנו דורשים ממנו לחזור בו מהרמיזות המתועבות והמשמיצות".