פרץ ושקד, ארכיון (צילום: מריים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
"אשתי לא מרשה לי" | צילום: מריים אלסטר, פלאש 90, חדשות

עד כניסת השבת התנהלו המגעים לאיחוד בימין, גם באותן שעות בהן איילת שקד קראה שוב פומבית לפרץ וסמוטריץ' להתאחד כי "הזמן אוזל". אך המגעים בין הימין החדש לאיחוד הימין תקועים בשתי גזרות - האחת פתירה והשניה יותר בעייתית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בגזרה האחת המשא ומתן תקוע בגלל הצעתו של רפי פרץ לשקד ובנט לקבל רק שלושה מושבים ב-9 המוקמות הראשונים של הרשימה המשותפת. ראשי הימין החדש מתנגדים להצעה בגלל הסקרים האחרונים המראים כי הם מקבלים מספר מנדטים רב יותר מרשימתו של פרץ. אך מחלוקת זו ניתן לפתור.

הגזרה המשמעותית ביותר שמונעת את האיחוד בימין היא דווקא באה ממקור מפתיע אשתו של פרץ, מיכל. היא מסתובבות ביממה האחרונה בחוגים השונים של המפלגה ואומרת - אם הרב רפי פרץ לא בראש הרשימה - אז הוא לא נמצא בה כלל. מהלך זה פוגם קשות ויוצר רושם מאוד רע בכל הנוגע להתנהלותו של פרץ במו"מ.

בנט ושקד, בשבוע שעבר (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

בפוסט שפרסמה מוקדם יותר היום בעמוד הפייסבוק שלה כתבה שקד: "חברים יקרים, עד רגע זה אנחנו עסוקים בניסיונות לאחד את גוש הימין ולרוץ ביחד, ככוח אחד חזק. האמת שאני כבר צרודה מרוב שיחות ומחכה שתיכנס השבת. יש עדיין פערים וחילוקי דעות אולם הם לא גדולים".

"אני מצפה מחבריי, יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ ויו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ', לעשות כל מאמץ כמו שאני עושה בחודש האחרון על מנת לחבר את כל הציונות הדתית על שלל גווניה ואת הימין החילוני האידיאולוגי", הוסיפה יו"ר הימין החדש. "אני חושבת שזה צו השעה ושאם נתבצר בדרישות שאינן תואמות את המציאות כולנו נפסיד. מחנה הימין יפסיד. הזמן אזל, צריך לקבל החלטות ביום ראשון. אני מקווה שנצליח. שבת שלום".