איילת שקד, ארכיון (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות)
איילת שקד, ארכיון | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

רגע לפני סגירת הרשימות לכנסת ה-22, יו"ר הימין החדש יצאה בקריאה לראשי מפלגות הימין לעשות מאמצים לצורך חיבור גדול בגוש. "אם נתבצר בדרישות שאינן תואמות את המציאות, מחנה הימין יפסיד״.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בפוסט שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה כתבה שקד: "חברים יקרים, עד רגע זה אנחנו עסוקים בניסיונות לאחד את גוש הימין ולרוץ ביחד, ככוח אחד חזק. האמת שאני כבר צרודה מרוב שיחות ומחכה שתיכנס השבת. יש עדיין פערים וחילוקי דעות אולם הם לא גדולים".

"אני מצפה מחבריי, יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ ויו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ', לעשות כל מאמץ כמו שאני עושה בחודש האחרון על מנת לחבר את כל הציונות הדתית על שלל גווניה ואת הימין החילוני האידיאולוגי", הוסיפה יו"ר הימין החדש. "אני חושבת שזה צו השעה ושאם נתבצר בדרישות שאינן תואמות את המציאות כולנו נפסיד. מחנה הימין יפסיד. הזמן אזל, צריך לקבל החלטות ביום ראשון. אני מקווה שנצליח. שבת שלום".

גם בהצהרה לתקשורת שמסרה שקד אתמול מחוץ לביתה בתל אביב היא קראה לחיבור מיידי בגוש הימין: בשלב הראשון עם איחוד מפלגות הימין, ובהמשך גם עם מפלגות נוספות בגוש: "אחדות בימין זה צו השעה, העניין דחוף כדי להקים גוש ימין, מפלגה רפובליקנית גדולה עם מנעד רחב של דעות מימין לליכוד", אמרה.

"אני חושבת שהציבור לא יסלח למי שלא יאפשר את האיחוד", הוסיפה שקד במהלך ההצהרה. "אנחנו מבינים את זה, התפשרנו כבר, גם על דרישת הריצרץ'. הכדור עכשיו נמצא בידי איחוד מפלגות הימין, ואני קוראת להם באמת להסכים להצעה וללכת ביחד כמה שיותר מהר. העניין דחוף מכיוון שבכוונתי, אם האיחוד הזה יתאפשר - להמשיך ולבצע איחודים נוספים של כל מפלגות הימין". עוד הבהירה שקד כי היא רואה גם את מפלגות "עוצמה יהודית" ו"זהות" כחלק מהאיחוד הגדול בגוש.