"קמפיין הגוועלד שהתחיל נתניהו נועד להפיל את מפלגות הימין הקטנות" - כך אמר יו"ר מפלגת הימין החדש נפתלי בנט במשדר המיוחד לקראת הבחירות של פגוש את העיתונות. בריאיון התוקפני במיוחד הוא האשים: "קמפיין הגוועלד שהתחיל נתניהו נועד להפיל את מפלגות הימין הקטנות. כבר זה מאותת - הולכים לממשלת גנץ-נתניהו, כדי לקבל את המדינה הפלסטינית שטראמפ מכין".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"הסכנה אינה הסכנה שאומר נתניהו", הוסיף בנט. "הוא יהיה ראש הממשלה הבא, את זה כולם כבר יודעים. הסכנה היא שנקבל את בוגי כשר ביטחון, שחיילי צה"ל ימשיכו להיות מופקרים". בהמשך הזכיר את פרשת אלאור אזריה ואת ההאשמות שהטיחו בחייל נתניהו ויעלון, לפני שהחלה חקירת מצ"ח. "אצלי כשר ביטחון חיילים ידעו שנפתלי בנט נותן להם גב", אמר.

בנט אמנם לא הסכים לומר שהקמת המפלגה הייתה כישלון, אך הודיע שבלי שמונה מנדטים לפחות הם עלולים להיות לא משמעותיים בממשלה הבאה. בסקר האחרון עמדה מפלגת הימין החדש על חמישה מנדטים. "אם יש לי חמישה או שישה מנדטים אני לא אקבל את תיק הביטחון".

"אתם רוצים להפיל ממשלת ימין, אני לא אכתיר ממשלת שמאל"

בנוגע לשאלת הסרת החסינות של ראש הממשלה אמר בנט כי גם אם יוגש כתב אישום בגין שוחד, המפלגה שלו ושל שקד לא בטוח תאפשר את הסרת חסינותו של נתניהו והעמדתו לדין. " אתם רוצים להפיל ממשלת ימין, אני מבין את זה. אבל אני זוכר את הדחפורים על גוש קטיף ולא הפריע לאף אחד, לא שאלתם את אותן שאלות אז", אמר בנט וסיכם: "אני לא אכתיר שמאל גם לא בשם שלטון החוק. אני לא אקים פה ולא בשם החסינות הזאת, ממשלת שמאל, כי אני איש ימין".

לבסוף נשאל אם לדעתו הוא עוד יהיה ראש ממשלה. "הרבה שואלים אותי אם יכול להיות ראש ממשלה דתי, ואני אומר שכן", ענה בנט. כשנדחף לענות על עצמו באופן אישי אמר: אם הציבור יחליט אז אני אהיה. אני חושב שזה אפשרי. זה לא עכשיו או מחר. כרגע המטרה שלי היא שמיליון אנשים בדרום יחיו כמו מיליון אנשים בגליל או בתל אביב".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו