ביקורת על גפני: "לערך המבא יש חשיבות עצו (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
דרישות החרדים | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

המפלגות החרדיות ומפלגת איחוד מפלגות הימין צפויות לפעול כחזית אחידה במשא ומתן להרכבת הממשלה בעקבות הדרישות של ליברמן להעביר את חוק הגיוס כלשונו ולמנוע מהן לקדם את כוונותיהן. בעמוד הראשון של העיתון "יתד נאמן" המזוהה עם הציבור החרדי ליטאי הופיע ריאיון עם ח"כ משה גפני (יהדות התורה) שבו הודיע כי המפלגה תמליץ על נתניהו לראשות הממשלה אך תפעל במשותף כדי למנוע מליברמן "להציב תנאים לשלוש מפלגות גדולות ממנו". ההחלטה התקבלה על רקע הדיווח ולפיו ליברמן צפוי לדרוש וטו בענייני דת ומדינה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הקו המנחה של המפלגות החרדיות הוא שמה שהיה בממשלה הקודמת הוא שיהיה גם בזו הבאה. הדרישות העקרוניות של יהדות התורה עוסקות בראש ובראשונה בחוק הגיוס. החרדים מעוניינים שהוא יעבור באופן שהם רוצים מבלי "להיכנע" לדרישות של ליברמן. עוד ברשימה: שמירת שבת ציבורית על רקע העבודות בשבת; דיור לציבור החרדי ותקצוב תלמידי ישיבות על בסיס התקציב.

בנוסף ליצמן רוצה להמשיך לכהן כסגן שר הבריאות. הבעיה במקרה הזה היא שאם יוחלט סופית להגיש כתב אישום נגד נתניהו אחרי השימוע, אזי נתניהו לא יוכל לכהן כשר הבריאות ומשכך גם ליצמן לא כסגן שר בלבד. יהדות התורה רוצה גם את ועדת הכספים לגפני, כהונה של שני סגני שר בחינוך ובשיכון ושני ראשי ועדות בכנסת.

דרישות המפלגות החרדיות (צילום: החדשות)
צילום: החדשות
_OBJ

בש"ס הדרישות די דומות מלבד התיקים. דרעי מעוניין בתיק הפנים כולל סמכויות שנלקחו מהמשרד למפלגתו של כחלון עם הקמת הממשלה הקודמת. דרעי רוצה גם את משרד הנגב והגליל ומשרד הדתות. עוד בדרישות: תיק הקליטה, לתשומת לבו של ליברמן.