נאום הניצחון של נתניהו (צילום: איתן אלחדז/TPS‎, חדשות)
צילום: איתן אלחדז/TPS‎, חדשות

אחרי ארבעה חודשים אינטנסיביים, רוויי פרשיות ותהפוכות, ישראל בחרה - ראש הממשלה נתניהו יכהן קדנציה נוספת, רביעית ברציפות וחמישית סך הכול. מאחוריו גוש ימין רחב ואיתן, ואיתו הוא צפוי להרכיב בימים הקרובים את הקואליציה. המו"מ הקואליציוני כבר החל: נתניהו רוצה לשמור לעצמו את תיק הביטחון. הערכה בליכוד: אם תיק המשפטים יישאר בידי הליכוד - סמוטריץ' יקבל את תיק השיכון. כל הפרטים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

במסגרת המשא ומתן הקואליציוני, מה שכל אחד מראשי המפלגות יקבל הוא נגזרת של התיקים שנתניהו יחליט לקחת לעצמו. ראש הממשלה רוצה לשמור לעצמו את תיק הביטחון, והוא מתכוון להציע לכחלון ולליברמן להתמזג עם הליכוד לכדי סיעה גדולה של 44 מנדטים.

במעון ראש הממשלה בבלפור מתקיימים דיונים קדחתניים בניסיון לגבש את הנבחרת לשנים הקרובות. נתניהו מעריך גם שיוכל לכהן, במסגרת הקואליציה שיקים, תחת כתב אישום. עוד לא ברור אם ישתמש בחסינות או בחוק הצרפתי.

שר החינוך רפי פרץ (צילום: חדשות)
שר החינוך הבא? רפי פרץ | צילום: חדשות

בנוסף, בליכוד מכירים את דרישת ראשי איחוד מפלגות הימין, סמוטריץ' והרב פרץ, לקבל את תיקי המשפטים והחינוך. לפי הערכות במפלגה, אם תיק המשפטים יישאר בידי הליכוד יריב לוין יקבל אותו. במצב כזה, איחוד מפלגות הימין יקבלו את תיק השיכון לבצלאל סמוטריץ' ואת תיק החינוך לרב רפי פרץ.

לפי מפתח התיקים הנוכחי, בש"ס צפויים לדרוש שלושה תיקים. יהדות התורה לא מתכוונים להיות מיוצגים על ידי שר. כחלון וליברמן צפויים לדרוש תיק אחד כל אחד. מצב זה, אמור להשאיר לליכוד 15 תיקים לגודל סביר של ממשלה. כיום יש עשרה שרים מהליכוד, ללא איוב קרא שלא נמצא ברשימה. עם זאת, קיים סימן שאלה האם חיים כץ יוכל לכהן כשר בשל כתב האישום שצפוי להיות מוגש כנגדו. לפי הערכות, נתניהו ימנה את אמיר אוחנה לשר - שיהיה לשר הראשון מהלהט"ב. בנוסף, ציפי חוטובולי צפויה לקבל הצעה גם כן בניסיון לפנות לציונות הדתית. עוד לא ברור אם גלנט, ברקת וגדעון סער יקבלו תפקיד שר. 

גורם בליכוד מסר: "זה הישג ענק לליכוד ולנתניהו. ראש הממשלה יקים ממשלת ימין והוא כבר מנהל מגעים מתקדמים עם השותפות למחנה הלאומי. הציבור הישראלי אמר את דברו ונתן לנתניהו אמון מלא ומנדט חד משמעי להמשיך להוביל את מדינת ישראל להישגים אדירים בארבע השנים הקרובות. אנחנו הולכים לקדנציה מלאה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו