כינוס ראשי רשויות מהליכוד נתניהו (צילום: חדשות)
"אין לנו גוש, פייגלין לא מתחייב" | צילום: חדשות

ראש הממשלה ממשיך בקמפיין הגעוואלד: נתניהו כינס היום (ראשון) באופן בהול את ראשי הרשויות מרחבי הארץ שתומכים בליכוד, וטען בפניהם כי לפי סקרים פנימיים לימין אין רוב בגושים: "יש בעיה, פייגלין לא מתחייב למחנה שלנו, אם לא נשנה את המגמה - אנחנו הולכים להפסיד".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

נתניהו המשיך והבהיר כי לימין אין 61 מנדטים לפי בדיקת הליכוד, וכי יש פער בין המחנות מבחינת אחוזי ההצבעה. "הנשיא ריבלין אמר דבר פשוט, אם אין 61 ממליצים אז המפלגה הגדולה מנצחת ומרכיבים ממשלה", אמר בכינוס. "פעלו מיד כדי שאנשים יצביעו ליכוד".

כינוס חירום של ראשי הרשויות בליכוד (צילום: חדשות)
כינוס ראשי הרשויות מהליכוד, היום | צילום: חדשות

"אם אנחנו ננצח, אנחנו ניקח את כל מפלגות הימין - ליברמן, בנט, רפי פרץ, סמוטריץ, פייגלין וכחלון", טען נתניהו. "מה זה משנה עוד מנדט או פחות מנדט אם אנחנו מפסידים? מוכרחים להעיר את האנשים. מוכרחים להעיר אותם להצביע לליכוד".

בריאיון לגלי צה"ל, נתניהו תקף את פייגלין והבהיר כי חוסר המחויבות שלו למחנה הימין תביא לעליית ממשלת שמאל. נתניהו התחייב בקולו כי הוא אינו מתכוון להקים ממשלת אחדות עם מפלגת כחול-לבן: "לא יהיה דבר כזה, כל הדיבורים האלה הם חסרי ערך". נתניהו הוסיף: "במפלגת כחול לבן מפיצים עליי עלילות דם, מדברים על ממלכתיות ומאשימים רה"מ בבגידה. לא הייתי ממנה את גנץ ויעלון שוב לרמטכ"ל ושר הביטחון".

אחרי המשדר המיוחד בפגוש את העיתונות - נתניהו התראיין אתמול בחדשות סוף השבוע ממעונו הרשמי בירושלים. "מה שאנחנו רואים זה דבר כזה ונשיא המדינה הגדיר את זה היטב: הוא אמר שאם לאחד המועמדים אין רוב של 61 ממליצים אז מה שאולי יקבע זה המפלגה הגדולה", אמר. "לנו יש 61 ממליצים, משום שכמה ממפלגות הימין מסרבות להגיד בצורה ברורה שהם ימליצו עליי. במצב כזה מסתכלים על המפלגה הגדולה".

הוא חזר על כך שכחול לבן מובילה על הליכוד: "בסקרים האחרונים יש לצערי 4 מנדטים בין כחול לבן וליכוד והסיבה היא שמצביעים הליכוד הם שאננים אבל יאיר לפיד בעצמו אומר דבר אמיתי - אם יהיה פער של 4 מנדטים בין הליכוד למפלגה שלהם והם יובילו, אין כוח בעולם שיעצור אותם מלהרכיב ממשלה ולכן כיוון שיש פער כזה צריך להבין מה יקרה כי זה לא פיקטיבי, הדרך היחידה להבטיח את שלטון הימין זה להצביע ליכוד".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו