בחירות על גלגלים: מערכת הבחירות שתגיע לסיומה בעוד 4 ימים הייתה מכוערת ומלאת רפש. הכפשות בין המתמודדים, טענות על אי שפיות - ורמיזות לבגידה. על פי הסקרים, נראה שכמעט הכל יכול לקרות והמצב צמוד מאוד. יצאנו לשאול את אלו שמכירים הכי טוב את הציבור הישראלי - נהגי המוניות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

"אני שומע הרבה ביקורת על ההתנהלות של נתניהו, אבל לא שנאה", אומר דניאל עטיה ממרום 12 שנות ניסיונו על מונית. "נתניהו ייקח את הבחירות האלה לצערי".רחלי משעלי, שמבלה כבר 16 שנים במונית, דווקא מעודדת ממה שהיא שומעת: "נתניהו שומר על הביטחון שלנו ועושה יחסים טובים עם מדינות אחרות, לא הייתי רוצה שהשמאל יעלה".

גם נהג המונית הטרי יצחק מימון מעריך את ראש הממשלה - אבל מצליח גם לפרגן ליריבים הפוליטיים: "אני ליכודניק שונה, אני מאוד מעריך את שלי יחימוביץ'". לדבריו, כרגע אין אף מתמודד ראוי: "אולי עוד כמה שנים גנץ יתאים, כרגע אני לא חושב שהוא ראוי".

ספיישל בחירות עם נהגי מוניות (צילום: החדשות)
צילום: החדשות"אפילו מלפפון הוא לא נותן, איזה ביטחון?" שואל חיים שיקר ומתלונן על מצב התחבורה: "שר התחבורה מתגאה בפרויקטים שעשה ואנחנו יושבים בפקקים". כמו אחרים, גם הוא מאמין שפייגלין יהיה הפתעת הבחירות וזה כמובן בגלל הלגליזציה.

כתבי החשדות שראש הממשלה נתניהו כל כך ניסה למנוע את פרסומם ללא הצלחה, ככל הנראה לא מפריעים לבוחריו. על פי מרבית הסקרים, נתניהו נהנה מתמיכה דומה לזו שקיבל לפני 4 שנים. "לא מעניין אותי סיגרים ולא מעניין אותי שמפניות", אומר פיני עידן, "גם אם יגנוב טנק זה לא מעניין אותי".

דבר נוסף שנתניהו הצליח בו, לפחות באופן חלקי, הוא הקמפיין השלילי נגד יו"ר כחול לבן בני גנץ. "אני שומעת מאנשים שגנץ לא שפוי", אומרת אורנה אלבץ, נהגת מונית מזה 15 שנה. "שטיפת המוח הצליחה, אנשים מאמינים בזה".

צפו בכתבה המלאה מתוך "אולפן שישי"