ביום שלישי הקרוב ב-22:00 זה יקרה - היישר מהכנסת יגיע המדגם לבחירות 2019. מינה צמח ומנו גבע יצאו ממשכן הכנסת ויצעדו לעבר אולפן החדשות השקוף - ועד הרגע הזה כך נראות ההכנות לרגע האמת. הדוגמים של מכון "מדגם" עוברים הדרכה כי הם אלו שהולכים לפנות למצביעים מחוץ לקלפי. "אם רוצים בהצלחה של המדגם תצביעו זהה להצבעה האמיתית", אמר מנו גבע.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

60 קלפיות מדגמיות יוצבו בכל רחבי הארץ וההצבעה שלהם תנסה להיצמד הכי קרוב לתוצאות האמת לאחר מכן. "את רוב העבודה כבר עשינו, אבל עכשיו מתרגשים מאוד", סיפרה מינה צמח. מנו גבע הסביר: "אם רוצים בהצלחה שלנו אז תבואו להצביע, והכי חשוב זה להצביע בצורה זהה בדיוק לצורה שהצביעו בקלפי האמת".

תוצאות המדגם הראשון יתבססו על ההצבעה נכון לשעה 20:30, כלומר שעה וחצי לפני סגירת הקלפיות - דבר שמסביר את הפער שמתגלה לעיתים מתוצאות האמת. רבים זוכרים לסוקרים את הפער בין הסקרים האחרונים שהתפרסמו לבים מה שהתגלה ביום שאחרי הבחירות ב-2015 - אותם 30 מנדטים של הליכוד שאף אחד לא צפה.

"בתשדיר הבחירות ב-2015 אנחנו היחידים בערוץ 22 שנתנו ניצחון לליכוד וזה היה על בסיס הספירה נכון ל-20:30 ובהמשך שספרנו עד 22:00 זיהינו פערים גדולים יותר", שחזר מנו גבע.

מינה צמח הסבירה: "ההצבעה של אלה שבאים להצביע מוקדם בבוקר או גם אחה"צ היא אחרת מההצבעה של הערב. בבוקר בדרך כלל מצביעים אנשים מבוגרים ואנחנו יודעים שבדרך כלל מבוגרים מצביעים למרכז-שמאל, והמצביעים של השעות המאוחרות הם צעירים יותר והם תומכים בימין".

"ביום ראשון האחרון שלפני הבחירות הייתה עצרת גדולה של הליכוד בכיכר רבין ונתניהו אמר מה שהוא מנסה להגיד עכשיו, הוא אמר 'אם לא תצביעו לליכוד אז יש סכנה שהימין יאבד את השלטון'", שחזרה מינה צמח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו