נפתלי בנט ורעייתו גילת (צילום: יוסי זילגר, פלאש 90, חדשות)
נפתלי וגילת בנט, ארכיון | צילום: יוסי זילגר, פלאש 90, חדשות

יו"ר הימין החדש ושר החינוך נפתלי בנט הגיב הבוקר (רביעי) לחשיפת המסמך שפורסם אמש במהדורה המרכזית שבו רעיית רה"מ שרה נתניהו חיפשה במכתב ששיגרה בכתב ידה מידע שיכול להכפיש אותו ואת רעייתו ערב בחירות 2013: "חוגג 20 שנות נישואין עם אשתי, יש אהבה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

בכנס בחירות של מעריב והג'רוסלם פוסט, נשאל בנט על ידי המראיין בן כספית אם הוא מצפה להתנצלות בעקבות חשיפת המסמך אמש, ובעקבות פרסום נוסף במהדורה המרכזית, שבו נתניהו ביקש לכאורה לפרסם מידע מכפיש על בני הזוג בנט שלאחריו ביקש מנתניהו שיתנצל בפני גילת, רעייתו של שר החינוך.

בנט סרב לומר אם הזוג נתניהו התנצל בפניו ובפני רעייתו, ואמר: "אני רוצה לספר לכם מילה וחצי על גילת, אשתי. גילת מבית חילוני, ואנחנו מה שנקרא זוג מעורב ולפני שהתחתנו אנחנו הכרנו בגבעת התחמושת, מכל המקומות, עם כמה שזה קילשאתי".

הוא הוסיף: "אנחנו יצאנו בערך שנתיים ואז עלה באוויר אופציה שצריך להתחתן, ואני, שגדלתי בציונות הדתית למרות שנולדתי אדם חילוני, אמרתי 'תקשיבי מה יהיה, איך נגדל את הילדים? מה יהיה בבית? כשרות, פה שם... תקשיבו טוב למשפט החכם שהיא אמרה לי- שמע נפתלי, אם אנחנו אוהבים - כל הפרטים יסתדרו. והיום אנחנו נחגוג השנה 20 שנות נישואין, הכל מסתדר טוב".

"קם דור חדש שלא הכיר את פייגלין הישן"

"מה אני למד מזה? שגם ברמת העם יש לנו תקופה מאוד 'עימותית', אבל אני אומר לכם - דתיים, חילונים, חרדים, אם תהיה אהבה - נצליח לגשר על הכל, על כל הפערים נצליח להסתדר כעם ויש לנו עבודה קשה מאוד ב-10 באפריל לאחות את הקרעים, לחבר את השברים של מערכת הבחירות הזאת ואני לוקח על עצמי את המשימה לעשות את זה", סיכם יו"ר הימין החדש.

משה פייגלין, יו"ר זהות (צילום: חדשות)
בנט על פייגלין: יחריב את הבית | צילום: חדשות

בהמשך התייחס גם לאיום האלקטורלי שנשקף למפלגתו מצד "זהות" של משה פייגלין - ואז עלה למתקפה חריפה שבה הזהיר מפני "פירוק הבית": "כל פתק שהולך לפייגלין זה פתק שמקרב את הדחפור לבית שלכם, ואני חושב שזאת תהיה הצבעת חרטה, כמעט כמו תופעה של 'משיחיזם'".

"פייגלין הציע לפני ההתנתקות, בערך חודשיים (לפני), שההתנתקות לא תהיה ונהרו אחריו", הוסיף והסביר כי מדובר ב"מאמר שאומר ההתנתקות לא תקרה, 'לא אתן שזה יקרה'. פשוט עכשיו קם דור חדש שלא הכיר את פייגלין הישן וזה אותה גברת בשינוי אדרת. אני אומר - אל תשימו פתק שיחריב את הבית שלכם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו