"הסיבה שהשמאל צריך להצביע מרצ זה כדי שגנץ יצטרך אותנו בממשלה הבאה" - כך אמרה הערב (שבת) יו"ר מרצ תמר זנדברג במשדר הבחירות המיוחד של פגוש את העיתונות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"המרכז מתבלבל ולפעמים מפגין אומץ לב גדול בשדה הקרב - ומאבד את הלשון כשהוא מגיע לזירה הפוליטית", אמרה. "מרצ היא מפלגת שמאל מובהקת ועקבית: הרשימה שלנו התחדשה ביו"ר רק לפני שנה, הרשימה שלנו מהווה באמת שמאל שמהווה את הייצוג הטוב ביותר לקהילות המיעוטים ולמאבקים, זאת המפלגה".

זנדברג הצהירה שבכל מקרה מרצ תמליץ על גנץ להרכיב את הממשלה, למרות האפשרות שבכחול לבן יבחרו דווקא לנסות להרכיב ממשלת אחדות: "זה שגנץ ירים טלפון לליכוד... (זו) הסיבה שאנשי השמאל צריכים להצביע למרצ - זה בשביל שגנץ יהיה צריך להקים ממשלה עם השמאל. אם הוא פונה לליכוד, או שהליכוד פונה אליו, אז אנשי השמאל הולכים לתפוס את הראש למחרת".

יקבל סטירה... ברגליים? (צילום: החדשות)
זנדברג: פייגלין לא שותה אותנו | צילום: החדשות

"אם רוצים ממשלת מהפך אמיתית צריך את השמאל שם, צריך את מרצ, גורל הגוש כולו תלוי במרצ", אמרה. "בבחירות האלה נוצר מצב שבו גוש המרכז שמאל תלוי  בגודלה של מרצ, מרצ יציבה היום מעל אחוז החסימה - אבל ללא מרצ לא יהיו 61 מנדטים לגוש החוסם של גנץ".

לאחר מכן תקפה את מפלגת זהות: "פייגלין לא 'שתה' אותנו. זה ספין, פייגלין הוא מפלגת ימין מובהקת. הוא לא לקח כלום מהשמאל. יש כל מיני סוגים של פרסומים, הקמפיין שלנו הוא אידיולוגי מאוד שהתבסס על תפיסת העולם שלנו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו