יחזרו לשתף פעולה? (צילום: Yossi Zeliger/Flash90, חדשות)
הימין החדש עברה את אחוז החסימה | צילום: Yossi Zeliger/Flash90, חדשות

החיילים יעבירו את בנט ושקד? לאחר יממה מותחת במיוחד במטה הימין החדש אפשר לומר כמעט בביטחון: ראשי מפלגת הימין החדש כבר רואים מקרוב את המושב בכנסת הבאה. מפלגת זהות לעומתם עדיין רחוקה מלהגיע ל- 3.26% ומסתמן כי משה פייגלין לא ייכנס לכנסת ה-21.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

כרגע מפלגתם של נפתלי בנט ואיילת שקד עברה את אחוז החסימה, אך יכול להיות שבהמשך היא תרד חזרה מתחתיו. התוצאה תהיה סופית רק לאחר שייספרו עוד 1,800 קולות לימין החדש.

אברהם ובר, חבר ועדת הבחירות המרכזית, אמר בריאיון ל"מרציאנו וסגל" בגלי צה"ל כי יש תקלה באתר הוועדה ושהם עדיין מתחת לאחוז החסימה. "חסר ל'ימין החדש' כ-1,000 קולות", אמר ובר.

6 מקומות בעשירייה לאיחוד הימין (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשות)
מקווים בכל זאת לקבל את תיק המשפטים | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשות

מלבד שקד ובנט, גם אלונה ברקת ומתן כהנא, שנמצאים במקומות השלישי והרביעי ברשימה, ייכנסו לכנסת הבאה. מי שמעביר את המפלגה בסופו של דבר, כמו שקיוו אתמול ראשי המפלגה, הם קולות החיילים, שעדיין נספרים.

כך תיראה הכנסת אם הימין החדש ייכנסו (צילום: חדשות)
תמונת המנדטים המעודכן לפי שעה | צילום: חדשות

אם בנט ושקד יעברו את אחוז החסימה הם צפויים לחבור לאיחוד מפלגות הימין לצורך המשא ומתן הקואליציוני, ולהוות יחד קבוצה של 8 ח"כים. לפי ההערכה, רק אחד משני ראשי הימין החדש יכהן כשר.

כך תיראה הכנסת אם הימין החדש ייכנסו (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

עד כה בצלאל סמוטריץ' ורפי פרץ, מאיחוד מפלגות הימין, קיוו לבלעדיות על תיק המשפטים. כעת הדבר לא כל כך ברור. אם ייכנסו שקד ללא ספק תבקש להמשיך במשרד המשפטים, ואין לדעת כיצד יסתיים המשא ומתן הקואליציוני.

בכל מקרה, סמוטריץ' יהיה השר הבכיר וצפוי להתעקש על תיק המשפטים. בנוסף, בנט טען במהלך הקמפיין שידרוש את תיק הביטחון, אך עם כמות המנדטים הנמוכה שתקבל מפלגתו לא ברור אם ידבוק בדרישה זו.

מסתמן כי לא ייכנס לכנסת ה-21 (צילום: AP, חדשות)
מסתמן כי לא ייכנס לכנסת ה-21 | צילום: AP, חדשות

במידה שהימין החדש יעבור באופן סופי את אחוז החסימה, מפלגת כחול לבן תאבד 2 מנדטים ועידן רול ויוראי להב הרצנו לא יכהנו בכנסת הבאה. בנוסף, באיחוד הימין יאבדו מנדט ועידית סילמן לא תיכנס לרשימה, כך גם איתמר בן גביר, נציג עוצמה יהודית. ביהדות התורה גם כן יאבדו מנדט אחד ולכן יצחק פינדרוס לא יכהן בכנסת ה-21.

ואם הם יעברו - כך תראה הכנסת הבאה: הליכוד 35, כחול לבן 33, ש"ס 8, יהדות התורה 7, עבודה 6, חד"ש-תע"ל 6, ישראל ביתנו 5, כולנו 4, איחוד הימין 4, הימין החדש 4, רע"ם-בל"ד 4 ומרצ 4. משמעות הדבר היא שמאז הגושים ישתנה: גוש הימין-חרדים יעלה ל-67 מנדטים וגוש המרכז-שמאל ירד ל-53 מנדטים.

בהכנת הידיעה השתתפה דפנה ליאל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו