שלושה ימים לפני הבחירות, הגיע יו"ר מפלגת זהות משה פייגלין למשדר המיוחד של פגוש את העיתונות, וענה על השאלות הקשות. באיזה מחנה הוא, האם שוחח עם ביבי או עם גנץ, מה הוא חושב על הפערים החברתיים, ומה לגבי זכויות להט"ב? "אני לגמרי ארץ ישראל, ואני לגמרי זכויות אדם וחירות", אמר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

פייגלין טען שוב שהוא לא בשום מחנה. כשנשאל על מי ימליץ להקמת הממשלה אמר במפורש: "על מי שייתן יותר. לגליזציה כתנאי סף, אחר כך האוצר והחינוך. למען הצעירים בישראל". במהלך הראיון טען פייגלין שגם האוצר הוא תנאי סף: "בלי תיק האוצר אני לא רואה שאנחנו מצליחים לממש את המנדט שביקשנו מהבוחר, להפחית את יוקר המחייה ולאפשר לזוג צעיר להגיע לדירה משלו".

גם כשנשאל מי יותר מתאים לתפקיד ראש הממשלה, אמר פייגלין שהוא לא רואה הבדלים בין נתניהו לגנץ, מלבד אולי הניסיון של נתניהו. "אני ממש מתקשה להגיד מה ההבדל בין ה'שתי מדינות לשני עמים' של זה לעומת ה'שתי מדינות לשני עמים' של זה", תקף פייגלין את שתי המפלגות. "או הסוציאליזם של ניסנקורן מצד אחד אל מול הוועדים הגדולים של חיים כץ מצד שני". פייגלין אף טען ששני ראשי המפלגות שוחחו עמו בשבוע האחרון, אך הוא סירב להיפגש איתם.

"אנחנו רוצים שלעניים יהיה הרבה יותר - פשוט בשיטה אחרת"

בנושא זכויות הלהט"ב טען פייגלין שבכל התחומים מלבד אחד, הוא תומך בזכויות שוות לקהילה. "המחלוקת היחידה שיש לי איתם היא בשאלה אם העדיפות הראשונה של המדינה כשהיא מוסרת ילד לאימוץ תהיה של זוג של גבר וגבר, או זוג של גבר ואישה", הסביר פייגלין. "אני עדיין חושב שילד צריך אמא, אני מהחשוכים האלה", גיחך.

אולם גם בתחום זה הבהיר פייגלין שלא דעתו היא הקובעת, אלא עמדת הסיעה. לפי דבריו, בשל הפריימריז הפתוחים, רוב סיעתו מורכבת מחילונים. ובכל מקרה, ניכר כי זה לא הנושא המרכזי שמעסיק אותו. "אפשר לחשוב שזה הנושא המרכזי של בחירות האלה", אמר והדגיש: "הנושא הוא החירות של כל אדם בישראל".

על המדיניות הכלכלית אמר פייגלין: "אנחנו רוצים שלעניים בישראל יהיה הרבה יותר, גם קצבאות וגם כסף. פשוט בשיטה אחרת. העניים בשווייץ מרוויחים פי עשר מהעניים בישראל כי שם יש שוק חופשי". עם זאת, כשנשאל לגבי התרחבות הפערים הכלכליים כתוצאה ממדיניות זו אמר: "מה שחשוב לנו שיהיה להם (לעניים) ולא הפער. מה שחשוב זה השפע".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו