תנועה של אנשים עם מוגבלויות השיקו היום (ראשון) קמפיין מיוחד שכל מטרתו היא לקרוא לפוליטיקאים להפסיק להשתמש במוגבלויות ככינוי גנאי. כך זה נראה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

במערכת הבחירות הנוכחית הספקנו כבר לשמוע את הפוליטיקאים משתלחים בזה בזה וקוראים אחד לשני במילות גנאי ללא הרף. אותן מילות גנאי מתייחסות אליהם ישירות, והם כועסים על השימוש במוגבלות שלהם וכעת משמיעים את קולם - וצועקים "די".

"לינק 20" היא תנועה חברתית ביוזמת קרן רודרמן, של צעירים עם וללא מוגבלות, שמקדמת שוויון זכויות של צעירים עם מוגבלות ומחזקת מנהיגות והשפעה של צעירים עם מוגבלות. התנועה פתחה בקמפיין בהשתתפותם של פעילים חברתיים רבים.

"מערכת הבחירות הזו התגלתה כאחת המכוערות בכל הנוגע לשימוש בסטריאוטיפים ובדעות קדומות כלפי אנשים עם מוגבלות", הסבירו בתנועה. "גם אחרי שנים של מאבקים למען והישגים בדרך לשוויון, היה מאכזב לגלות כמה מהר חוזרים חלק מהפוליטיקאים שלנו לשלוף אמירות חשוכות  ודימויים שאבד עליהם הכלח כלפי אנשים עם מוגבלות - והכל כדי להכפיש וללעוג ליריביהם".

"ביום שאחרי הבחירות, אנחנו נהיה אלה שנשאר כאן לחיות עם התוצאות", סיכמו. "לכן, המסע לתיקון חייב להתחיל כמה שיותר מהר. חייבים להבטיח שהחברה הישראלית תחזור לדרך המלך של שוויון וכבוד לכולם, כולל אנשים עם ובלי מוגבלות".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו