גבאי. לא יתמודד (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
גבאי. "נפגשתי איתו 3 פעמים" | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

קרב סוער במפלגת העבודה – היו"ר גבאי משיב אש: לאחר שנחשפה בחדשות Online ההצעה שקיבל מנתניהו ופרטי הפגישה הלילית שכמעט צירפה את מפלגת העבודה לממשלה, ח"כ אבי גבאי תקף הבוקר (ראשון) בחריפות את חבריו למפלגה: לדבריו, ח"כ יחימוביץ' שיקרה כשהצהירה שהתנגדה מיד להצטרפות לממשלה, וכך גם יתר חברי המפלגה. ח"כ איציק שמולי דווקא טען הבוקר בשיחה עם החדשות Online כי דחה מיד את ההצעה ולא ביקש תפקיד לעצמו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"אף אחד מחברי המפלגה שאיתם שוחחתי לא אמר מיד שכניסה לממשלה לא תקום ולא תהיה", הצהיר גבאי בריאיון לרזי ברקאי בתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל. עוד התייחס לציוץ של ח"כ יחימוביץ' נגד הצטרפות לממשלה: "כשהציוץ הזה נכתב כל הפוליגרפים בישראל צפצפו, אפילו אלה שלא מחוברים לחשמל".

יחימוביץ' הגיבה למתקפה וכתבה בעמוד הטוויטר שלה: "אבי די. מפצירה בך לשמור על כבודך ועל כבוד המפלגה המרוסקת, ולהפסיק, כאקורד סיום, לגדף ולנסות להכתים את שמנו כדי לחלוק באשמת אקורד הסיום האסוני. קבלת ממני ומרוב חברי תמיכה וגיבוי מתמשכים וחסרי תקדים גם בעת שגיאות נוראות. נהג בנו, במפלגה, ולמען השם בעצמך - כבוד ואיפוק דומים".

גבאי סיפר בריאיון על הסרטון של נתניהו שצילם בפגישה: "רצינו לוודא שדבריו רציניים". עוד הבהיר גבאי שבסרטון "אכן קיימת ההבטחה" שלא לשבת עם אביגדור ליברמן, כפי שנחשף באולפן שישי.

"מתכוון להיאבק על החיים של המפלגה", איצי (צילום: אתר הכנסת, חדשות)
שמולי. מכחיש נמרצות | צילום: אתר הכנסת, חדשות

על שקילת ההצעה מנתניהו אמר: "קיבלנו הזדמנות אמיתית למנוע פגיעה בדמוקרטיה. אם הייתי רוצה לעזור לעצמי היום היית מראיין את שר האוצר". גבאי סירב להצהיר כי יפרוש מראשות המפלגה: "בעוד יומיים אבקש מהנהלת המפלגה בחירות מקדימות מוקדם ככל האפשר. כשיתקרב המועד אחליט אם לרוץ".

אולם חבר הכנסת שמולי מתעקש כי התנגד באופן מיידי להצעה. "אני אמרתי בצורה נחרצת בפורום סגור ופתוח שאני מתנגד להצעה באופן נחרץ", הוא אומר בשיחה עם החדשות Online."לא ביקשתי דבר כזה או אחר. אין אף אדם במערכת הפוליטית שיכול להגיד היום שביקשתי". מעבר לכך, סירב להרחיב בנושא - אולם בסביבתו של גבאי אומרים כי נפגש עם שמולי שלוש פעמים לדון בהצעה.

שמולי הוסיף עוד בשיחה כי הוא עדיין מתלבט אם להתמודד לראשות מפלגת העבודה. "יש שיקולים מסוגים שונים, שקשורים גם בחיים האישיים, בדברים בתוך המפלגה ובסיכוי לייצר מערך מחוץ למפלגה", הסביר. "אין פריווילגיה רק להגיש מועמדות, לנסח את ההתמודדות ואז לחשוב מה עושים – אין זמן. לכן צריך לחשוב על הכל ביחד".

יחימוביץ'. מתקפה על גבאי (צילום: אתר הכנסת, חדשות)
יחימוביץ'. מתקפה על גבאי | צילום: אתר הכנסת, חדשות

ח"כ שלי יחימוביץ' התראיינה הבוקר, עוד לפני המתקפה של גבאי, לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב'. יחימוביץ' טענה: "היה מו"מ מאוד אינטנסיבי שהדבר היחידי שיש פה זה תיק שר אוצר לאבי גבאי. אמרתי לו - 'אני מצטערת אבל אין לך סמכות מוסרית לנהל משא ומתן'".

לדבריה, "מטריד אותי מצבה המזעזע של המפלגה שלי. המסמר האחרון היה אותו משא ומתן עלוב ובזוי שנוהל מאחורי גבם של חברי הסיעה". עם זאת, יחימוביץ' הודתה: "אם הייתי יודעת שלא תהיה פגיעה בשלטון החוק ונתניהו ייתן את הדין - הייתי חושבת על כניסה לממשלה". על פיזור הכנסת אמרה: "ההליכה לבחירות בזמן כל כך קצר הוא איום משמעותי – זה אירוע היסטורי גם בקנה מידה ישראלי וגם בעולם הדמוקרטיות. מטריד אותי שמערכת שלמה משועבדת לצורך אחד בלבד – להציל אדם שקוע בפלילים עד צוואר".