התנאי של גבאי לחשיפת הסרטון של נתניהו
גבאי ונתניהו. המו"מ שלא התגבש | צילום: פלאש 90 \ רויטרס, חדשות

בליל השימורים שבין שלישי לרביעי, בבית ראש הממשלה בירושלים, כמעט קמה ממשלת נתניהו החמישית. בפעם המי יודע כמה, אבל כנראה בפעם האחרונה, ישבו יו"ר הליכוד ויו"ר העבודה ותכננו ממשלת אחדות, אם אפשר לקרוא כך למפלגה של שישה מנדטים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

נתניהו וגבאי תפרו מיניסטריונים לכל הבכירים שהם רצו להביא לכדי תמיכה במהלך – כל זאת כשבשלב זה, אותם חברי כנסת לא יודעים שיש משא ומתן: לשלי יחימוביץ הם בנו תיק משולב - תקשורת, תרבות, אחריות על המכינות החילוניות היקרות לליבה ועל תנועת הנוער; לאיציק שמולי ביקשו להרכיב את המשרד לשירותים חברתיים; גבאי ביקש וקיבל את תיק האוצר; ולטל רוסו הובטח סגן שר הביטחון, כשמעליו רק ראש הממשלה.

שמולי. כמעט היה שר
שמולי. כמעט היה שר | צילום: אתר הכנסת, חדשות

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ,שתמך במהלך, זומן לנתניהו לדון בביטול חוק בוררות החובה, אבל שיא האירוע נרשם כשלפנות בוקר גבאי שב והביע את החשש שאחרי כמה חודשים נתניהו ינטוש אותו לטובת ליברמן. ראש הממשלה הציע לכנס מסיבת עיתונאים בשבע בערב, בה יודיע שטרק את הדלת לעולמים על שותפות עם ישראל ביתנו. אבל גבאי חשש מ-12 השעות שיעברו בין החתימה לבין מסיבת העיתונאים. "אז תצלם אותי", הציע נתניהו.

סירב לשמש כשר זמני. לוין
לוין. עד לצילום | צילום: פלאש 90, חדשות

על דבר הסרטון הזה פורסם במעריב – אך הנה מה שלא ידוע: השחר כבר עלה על ירושלים, כשהשניים יצאו לפטיו בבלפור, אבי גבאי נעמד אוחז בטלפון הנייד, מאחוריו עמדו נתן אשל, השר יריב לוין ועורך הדין מיכאל רבלו. גבאי לחץ "הקלט", וצילם את נתניהו עומד מולו ואומר: "היום, יום רביעי, 6:30 בבוקר" ואז הוסיף את גט הכריתות לעולמים לליברמן.

השותפות בין שתי המפלגות סוכלה, בסופו של דבר, לאחר הפרסום אודותיה במהדורה המרכזית.