למרות הקמפיין של הליכוד, שלטון הימין לא בסכנה - כך אמר הערב (שבת) יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן במשדר המיוחד של פגוש את העיתונות. "ראש הממשלה זה הקוזק הנגזל האולטימטיבי", האשים. "פעם זה הערבים נוהרים באוטובוסים לקלפיות ופעם זה שלטון הימין בסכנה. אין שום סכנה". על קמפיין הגעוואלד של הליכוד ונתניהו: "חזרה על אותו תרגיל".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

"גוש הימין עומד על 68-67 מנדטים, הליכוד מקדים את כחול לבן ב-5-6 מנדטים לפי המחקרים שלנו", אמר. "זה זעקת הקוזק הנגזל, כבר ראינו את זה. זה חזרה על אותו תרגיל, אותה גברת בשינוי אדרת. אני חושב שזה רצון טבעי להביא כמה שיותר מנדטים אבל אני מניח שהציבור מבין שזה אזעקת שווא".

ליברמן לא התרגש מהסקרים שצופים למפלגתו מאבק קשה כדי לעבור את אחוז החסימה. "אני חושב שיש לנו לא מעט קולות גם הציבור הישראלי", העריך וקרא "לבחור באנשים שצמודים לעקרונות ולא לכיסאות, שיש להם אג'נדה ושהם מוכנים לשחות נגד הזרם".

ליברמן: שלטון הימין לא בסכנה (צילום: חדשות)
ליברמן: שלטון הימין לא בסכנה | צילום: חדשות

 

יו"ר ישראל ביתנו אמר שהוא ימליץ שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה, אך אמר שביום שלאחר הבחירות הוא "ינתק את בטלפון": "אנחנו נמליץ על נתניהו אבל לגבי כניסה לקואליציה של נתניהו יש דרך ארוכה". בשלב זה הדגיש ליברמן, שכיהן כשר ביטחון, כי הוא המטרה שלו בממשלה הבאה היא "לא להיכנע לטרור".

"עם זנדברג ואבי גבאי אני לא יכול לשבת"

"כל המילים ששמענו - 'הסדרה', 'רגיעה' - זאת מכבסת מילים וכניעה לטרור ואנחנו לא נקבל כניעה לטרור", אמר. "ממשלת ישראל מאשרת העברת 40 מיליון דולר לחמאס, הכנסה בכמויות אדירות שמעולם לא הייתה, שהכל הולך להפוך לרקטות שהגיעו עד לחדרה. לכן אני התפטרתי ולא נמצא בקואלציה. בגלל הכניעה לטרור".

שומרת על קשר, זנדברג (צילום: החדשות)
"לא אשב בממשלה עם זנדברג" | צילום: החדשות

"התנאי השני זה כל הנושא של דת ומדינה", אמר ליברמן ובשלב זה פירט את התנאים שלו לישיבה בממשלה הבאה: "אני לא אקבל גם כניעה לתכתיבים של החרדים; צריך להשלים את חוק גיוס לבני הישיבות שיזמתי, העברנו אותו בקריאה ראשונה. אנחנו בהחלט נילחם ויהיה משא ומתן קשה. אין ספק שתיק הביטחון זאת עדיפות ראשונה אבל קודם כל צריך לסיים, לצבור מספיק מנדטים. אני מדבר על מינימום 7-8 מנדטים ואז אנחנו ננהל משא ומתן על ביטחון ודת מדינה, גם נושא כמו נישואים אזרחיים נתעקש על זה".

באשר לאפשרות של ישיבה בממשלת גנץ אמר: "אני עם לפיד שומר על קשר שנים, אני נפגשתי איתו לפני שבוע בכוונה בצהריי היום במסעדה מלאה בבני אדם, דיברנו על היום שאחרי. הוא יודע שאני לא אצטרף בוודאות לממשלה בראשות בני גנץ, הוא שמע את זה מהמקור, אני לא יכול להצטרף לממשלת בני גנץ, ראיתי אותו כמרטכ"ל בצוק איתן. מבחינתי זה כישלון, ראש הממשלה בירך אותו וחילק לו שבחים, הוא מינה אותו לרמטכ"ל. בני גנץ מעולם לא ניהל שום מערכת אזרחית וכמובן עם זנדברג ואבי גבאי אני לא יכול לשבת באותה ממשלה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו