התחדש הלחץ בליכוד על נתניהו לשריין את איילת שקד: למרות שנדמה כי הדלת לליכוד נסגרה בפני שרת המשפטים לשעבר, היא עדיין לא ננעלה. גורמים בליכוד טוענים כי אם שקד לא תשוריין בליכוד, היא כנראה תלך לימין החדש או לאיחוד מפלגות הימין ובכך לא ניתן להבטיח שהיא תצביע בעד שמירה על החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

במצב כזה, גם אם נתניהו יצליח להביא 61 מנדטים בלי ישראל ביתנו, עדיין לא יהיה לו רוב לשמירה על החסינות. לטענת אותם גורמים, מוטב לנתניהו לשריין את שקד בליכוד ובכך יצליח להבטיח בוודאות את ההצבעה שלה בנושא החסינות משום שכך צפויים לעשות הרוב המכריע של אנשי הליכוד.

האזינו: תגובת מיכל פרץ (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות)
איילת שקד ובנימין נתניהו, ארכיון | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

במקביל, אמנם נראה שפתיחת מערכת הבחירות הנוספות מתנהלת בדממה יחסית, אך כל המפלגות יוזמות סקרים. אחת האפשרויות שנבדקה בסקרים של נתניהו היא של הקמת "מפלגה רפובליקנית" גדולה של כל מפלגות הימין למעט המפלגות החרדיות.

לאור ההתבטאויות של יו"ר האיחוד הלאומי, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', על משפט התורה ואולי מדינת הלכה, ועל רקע העובדה שהבחירות האלה בינתיים הולכות לנושאים האלה, לא נראה שהדבר הזה יהיה אטרקטיבי במיוחד מבחינתו.

שקד: "כל האופציות על השולחן"

שקד טרם חשפה את תוכניותיה הפוליטיות לעתיד, אך לאחרונה הבהירה כי בכוונתה לקחת חלק בכנסת ה-22. בריאיון שהעניקה מוקדם יותר היום לדנה ויס בוועידה השנתית של הג'רוזלם פוסט בניו יורק, שקד הדגישה כי "כל האופציות על השולחן".

בתגובה לשאלה באיזו רשימה בכוונתה לרוץ בבחירות הקרובות ענתה שקד כי עדיין לא החליטה. "בבחירות הנוכחיות האתגר הגדול הוא של מחנה הימין", הסבירה. "כולנו צריכים לפעול באופן אחראי. אני אקבל את ההחלטה בהתבסס על כך, ואני מקווה שכל מנהיגי הימין יעשו אותו דבר".

צפו בקטע מהריאיון עם נפתלי בנט (צילום: פלאש 90, חדשות)
"לא שוללת ריצה משותפת עם בנט" | צילום: פלאש 90, חדשות

על ריצה משותפת עם נפתלי בנט אמרה: "בנט ואני שותפים כבר שנים ארוכות, שותפים אידיאולוגיים, ואני חושבת שעשינו מהפכה בפוליטיקה הישראלית. כשנכנסנו לכנסת, זה היה ידוע שמדינה פלסטינית תוקם - היום כולם מדברים על סיפוח". עוד הוסיפה שקד: "עשינו דברים עצומים, ואני מקווה שנוכל ללכת יחד גם בעתיד. לא שוללת כלל ריצה משותפת. כל האופציות על השולחן".

בתגובה לסערה שעורר שר המשפטים החדש אמיר אוחנה עם כניסתו לתפקיד הבהירה שקד כי יש לציית תמיד למערכת המשפט. "ישראל היא דמוקרטיה, לא אנרכיה", הסבירה. "כמובן שבדמוקרטיה הממשל והאזרחים חייבים להקשיב לבתי המשפט, גם אם לא אוהבים את הפסיקות. מה שאני חושבת שצריך לעשות זה להמשיך את מה שאני עשיתי, וזה למנות שופטים שמרנים שישפיעו על הפסיקות".

בהמשך התייחסה שקד לתכנית המאה של טראמפ ולסיפוח שטחים ביהודה ושומרון. "יש הזדמנות שישראל צריכה להחיל את החוק הישראלי בשטחי C - אני רוצה לראות בזה הזדמנות", אמרה. "מקווה שנתניהו ינצל אותה".