שרת המשפטים לשעבר איילת שקד טרם חשפה את תוכניותיה הפוליטיות לעתיד אך הבהירה לאחרונה כי בכוונתה לקחת חלק בכנסת ה-22. בריאיון שהעניקה היום (ראשון) לדנה ויס בוועידה השנתית של הג'רוזלם פוסט בניו יורק, הדגישה כי "כל האופציות על השולחן". בין דבריה התייחסה לשותפה לדרך נפתלי בנט ("לא שוללת ריצה משותפת"); למחליפה במשרד המשפטים השר אמיר אוחנה ("חייבים להקשיב לבתי המשפט"); ולתכנית המאה של הנשיא טראמפ ("הזדמנות להחיל את החוק הישראלי ביו"ש").

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בתגובה לשאלה באיזו רשימה בכוונתה לרוץ בבחירות הקרובות ענתה שקד כי עדיין לא החליטה. "בבחירות הנוכחיות האתגר הגדול הוא של מחנה הימין", הסבירה. "כולנו צריכים לפעול באופן אחראי. אני אקבל את ההחלטה בהתבסס על כך, ואני מקווה שכל מנהיגי הימין יעשו אותו דבר".

על ריצה משותפת עם נפתלי בנט אמרה: "בנט ואני שותפים כבר שנים ארוכות, שותפים אידיאולוגיים, ואני חושבת שעשינו מהפכה בפוליטיקה הישראלית. כשנכנסנו לכנסת, זה היה ידוע שמדינה פלסטינית תוקם - היום כולם מדברים על סיפוח". עוד הוסיפה שקד: "עשינו דברים עצומים, ואני מקווה שנוכל ללכת יחד גם בעתיד. לא שוללת כלל ריצה משותפת. כל האופציות על השולחן".

יחזרו לשתף פעולה? (צילום: Yossi Zeliger/Flash90, חדשות)
"לא שוללת ריצה משותפת" | צילום: Yossi Zeliger/Flash90, חדשות

בתגובה לסערה שעורר שר המשפטים החדש אמיר אוחנה עם כניסתו לתפקיד הבהירה שקד כי יש לציית תמיד למערכת המשפט. "ישראל היא דמוקרטיה, לא אנרכיה", הסבירה. "כמובן שבדמוקרטיה הממשל והאזרחים חייבים להקשיב לבתי המשפט, גם אם לא אוהבים את הפסיקות. מה שאני חושבת שצריך לעשות זה להמשיך את מה שאני עשיתי, וזה למנות שופטים שמרנים שישפיעו על הפסיקות".

בהמשך התייחסה שקד לתכנית המאה של טראמפ ולסיפוח שטחים ביהודה ושומרון. "יש הזדמנות שישראל צריכה להחיל את החוק הישראלי בשטחי C - אני רוצה לראות בזה הזדמנות", אמרה. "מקווה שנתניהו ינצל אותה".