3 ימים לפני הבחירות הגיע משה כחלון, יו"ר מפלגת כולנו ושר האוצר, למשדר המיוחד של פגוש את העיתונות, והסביר מדוע לדעתו נעלמו המנדטים, מה הוא חושב על קמפיין הגוועלד של נתניהו, ומה יעשה עם הגירעון. "היו לי הצעות מהליכוד והיו לי הצעות מגנץ, אני בחרתי ללכת בדרך הזו, וזו הייתה הצלחה", אמר. "כולנו תיכנס לכנסת הבאה ובגדול".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

כחלון נכנס מיד אחרי יריבו האידיאולוגי מימין - משה פייגלין. ואכן הראיון סב סביב ההבדלים במדיניות שהשניים מציעים: בין כלכלה חופשית למיסוי וקצבאות. "אין ספק שנתנו 4 שנים מדהימות, במחיר למשתכן ובנושא החברתי", אמר כחלון. "והדבר המרכזי: אם כולנו לא תהיה חזקה, אנחנו נמצא את עצמנו עם פייגלין. בלי קצבאות נכים ובלי קצבאות קשישים".

"אנחנו הנשמה החברתית של הממשלה", אמר כחלון והסביר למה בחר להבליט את מנחם בגין בקמפיין המפלגה. "בגין זה חברתי, ואני שר האוצר הכי חברתי שהיה פה". כשנשאל אם בתור שר אוצר חברתי שהגדיל את הגירעון, הוא מתכנן להעלות מיסים - ענה: "אין צורך להעלות מיסים ולכן לא אעלה מיסים. אל תדאגי, ארבע שנים הייתי שר אוצר ואין גירעון, זה קשקוש".

"זה ספין - לנתניהו כבר יש 4 מנדטים יותר מגנץ"

לגבי קמפיין הגוועלד של נתניהו, הודיע כחלון שמדובר בספין בוטה: "נתניהו עושה ספין, הוא הולך להרכיב את הממשלה הבאה. יש לו ארבעה מנדטים יותר מגנץ, אני אומר לך את זה מסקרים פנימיים". בהמשך הבהיר כחלון שייקח אך ורק את תיק האוצר: "שום תפקיד אחר אני לא לוקח. כדי להמשיך את המהפכה".

כחלון הודיע שאין תרחיש לפיו גנץ ירכיב את הממשלה, ולכן אין סיבה לתהות מה יעשה במצב כזה: "המחנה הלאומי הולך להקים ממשלה ואני אהיה שר אוצר חזק בממשלה הזו". עם זאת, כחלון הודיע שלא ימנע את הסרת החסינות של נתניהו במידת הצורך: "מעולם לא נתתי להעביר חוקים פרסונליים. שום נושא פרסונלי לא יהיה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו