בדרך לבחירות חדשות? (צילום: רויטרס, חדשות)
הצבעה בקלפי (אילוסטרציה) | צילום: רויטרס, חדשות

טעות אנוש בהזנת הקולות - או חשש אמיתי לזיופים בקלפי? תושבים במושב עין ורד שבלב השרון טענו הבוקר (רביעי) כי קלפי שבה נספרו כ-323 קולות למפלגת כחול לבן - הוזנה באתר של ועדת הבחירות כהצבעה למפלגת מנהיגות חברתית, מפלגה דתית שזכתה בסך הכל ל-805 הצבעות בספירה הארצית . "במקרה הייתי בספירת הקולות ואין לי מושג איך זה קרה הרי מדובר ביישוב חילוני לחלוטין", טענה תושבת שהייתה משקיפה מטעם כחול לבן.

 כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

במושב עין ורד הוצבו בסך הכל שתי קלפיות לטובת 1008 תושבים בעלי זכות הצבעה, שמתוכם הצביעו 885. בקלפי אחת זכתה מפלגת כחול לבן ל-261 קולות, ובקלפי השנייה, על פי הספירה של ועדת הקלפי זכתה המפלגה של בני גנץ ל-323 קולות. אך מסיבה שעדיין לא ברורה, באתר של וועדת הבחירות הוזנו מספר ההצבעות למפלגת מנהיגות חברתית.

תוצאות שתי הקלפיות בעין ורד (צילום: חדשות)
תוצאות שתי הקלפיות בעין ורד | צילום: חדשות

"ישבנו בספירה אתמול כי ביקשו מאיתנו להיות שם. זה יישוב חילוני לגמרי ואנחנו לא יודעים בדיוק מה קרה", סיפרה אפרת לפיד, תושבת עין ורד שהייתה משקיפה מטעם כחול לבן. "בקלפי המדובר ישב האחראי על הקלפיות של המושב ושניים נוספים. בתום הספירה השניים היו עייפים והם הלכו הביתה ולא רצו לנסוע איתו להעביר את הקלפי לוועדה, והאחראי נותר לבדו".

לפיד טענה כי "האחראי התקשר מיד לוועדת הבחירות ושאל אותם מה עליו לעשות מכיוון שאסור לו לנסוע לבד עם הקלפי הרכב". היא הסבירה: "אני לא מבינה איך זה קרה אבל הקלפי מציגה נתון שגוי כי כל הקולות שנספרו לכחול לבן הועברו באתר של ועדת הבחירות למנהיגות החברתית שבכל הארץ זכתה ל-805 קולות וכמעט חצי מהם הגיעו מעין ורד - לא הגיוני".

הנתון שהוזן באתר ועדת הבחירות (צילום: חדשות)
הנתון שהוזן באתר ועדת הבחירות | צילום: חדשות

מוועדת הבחירות נמסר בתגובה: "אנחנו מקבלים את הטענות אבל אנחנו לא מכירים את התופעה ובמקרה הזה אנחנו מציעים שנציגי כחול לבן יגישו ערער ליו"ר ועדת הבחירות כבוד השופט חנן מלצר. במידה והוא יחליט יהיה ניתן לספור את הקלפי מחדש".

מנהיגות חברתית, שנקראה בעבר מורשת אבות, היא מפלגה ישראלית דתית שהוקמה על ידי אילן משיחא לקראת הבחירות לכנסת ה-19 ומעולם לא נבחרה לכנסת. במערכות בחירות קודמות זכתה המפלגה למספר הקולות הנמוך ביותר. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו