הפסד ביתי לגנץ בראש העין (צילום: חדשות)
הפסיד במגרש הביתי, גנץ | צילום: חדשות

סימן רע לבאות? רגע לפני שמפלגת "חוסן לישראל" מציגה הערב (שלישי) את רשימתה לכנסת, היו"ר בני גנץ הגיע הבוקר לפאנל בחירות במה שהיה אמור להיות המגרש הביתי שלו - בית הספר התיכון "בגין" בעיר מגוריו ראש העין, שבו לומד בנו. אלא שבהצבעה שהתקיימה במהלך האירוע, הפסידה מפלגתו של גנץ ל"יש עתיד" היריבה, כשקיבלה רק 21% מהקולות מול 39%.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

גנץ הגיע לאירוע שהופק על ידי בן רבסקי מ"סקאי הפקות" ושבי זרעיה בשיתוף אתר mako במסגרת פרויקט "הבוחרים החדשים", כשהוא מלווה בשחקן חיזוק משמעותי - יועז הנדל. אבל אפילו העיתונאי, שנחשב לאחד השמות הנוצצים ברשימה, לא הצליח להשפיע על תוצאות ההצבעה, שבה זכתה "יש עתיד" לניצחון מוחץ. נציג מפלגתו של לפיד לאירוע היה עידן רול, בן זוגו של הזמר הראל סקעת.

ניצחון גורף ליש עתיד (צילום: חדשות)
ניצחון גורף ליש עתיד | צילום: חדשות

אתמול במהלך אירוע הצגת הרשימה של יש עתיד מתח לפיד ביקורת על ההתנהלות של גנץ במגעים לאיחוד בין המפלגות. לפיד הדגיש בנאומו כי "בניגוד לכל מה שפורסם, אין בכלל דיון עם בני גנץ על מיקומים. ראשון, שני, רוטציה. על זה מדברים בסוף המשא ומתן. אחרי שסוגרים את הדברים החשובים. מה שחשוב לנו, מה שחשוב לי, הוא שנתנו לכם התחייבויות. אני רוצה תשובות ברורות על ההתחייבויות האלה".

יו"ר יש עתיד הוסיף: "בשלב הזה, וכבר לא נשאר הרבה זמן, לא קיבלתי אותן. יש עתיד היא לא מריצה שמעמיסה מנדטים. היא תנועה עם השקפת עולם מגובשת. אנחנו פה כי התחייבנו לשינוי במדינת ישראל. המטרה היא להקים מפלגת שלטון. המטרה היא לנצח. אבל למפלגת שלטון צריכה להיות מדיניות. אני לא מאמין שאני בכלל צריך להסביר את זה - אין דבר כזה מפלגת שלטון בלי מדיניות ברורה. אי אפשר ללכת לבחירות בלי שאנשים יידעו מה העמדות שלך. אנחנו התחייבנו.

הבוקר הגיב לטענות גורם במפלגת "חוסן לישראל" ותקף את לפיד ואנשיו. "רק פוליטיקה עניינה אותם, שום דבר מעבר לזה", מסר. "הם יוצאים מנקודת הנחה שיש בחירות כלליות נוספות בעוד שנה-שנתיים. ביש עתיד מחמיצים הזדמנות להוביל למהפך".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו