לוין ושקד (ארכיון) (צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות)
לוין ושקד (ארכיון) | צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות

שר התיירות, יריב לוין (הליכוד) תוקף היום (שני) את שרת המשפטים איילת שקד ואת תוכניתה למערכת המשפט. "אני מוכרח להודות שהתכנית הזאת נראית כמו תכנית למעבר אחוז החסימה יותר מכל דבר אחר", אמר. "אי אפשר לשנות את המערכת במינוי כזה או אחר. צריך שינוי גדול ומשמעותי שהיה צריך לעשות מזמן - גם בשיטת המינוי, גם גיל הפרישה, מתיחת קו ברור".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"אי אפשר לבוא אחרי ארבע שנים בהן בג"ץ עושה ככל העולה על רוחו, ועכשיו גם פוסל באופן תקדימי מועמדים לכנסת", אמר לוין. "דברים נמדדים במבחן התוצאה ולא במבחן ההצהרות, והגיע הזמן לטפל". לדבריו, "המציאות שאנו נמצאים בה היום היא הגרועה ביותר שהיינו בה אי פעם".

"שקד עשתה הרבה מאוד מאמצים ללכת בכיוון הנכון, אבל לא עשתה את מה שבעיניי היה הבסיס לכל העניין - וזה שינוי השיטה", המשיך השר. "אי אפשר לעשות כמה מינויים. צריך לעשות פעולה משולבת של שינוי הוועדה על ידי הוצאת השופטים מהוועדה ולהוריד את גיל הפרישה והשוואתו לכל המשק, דבר שיאפשר באופן מיידי לעשות שינוי רחב היקף ולא רק שינויי מינויים בודדים".‎

מוקדם יותר היום אמרה השרה שקד כי "שופטי בג"ץ קרעו את החבל, והפכו עצמם לגורם פוליטי. החלטת בג"ץ לפסול את בן ארי ומאידך להכשיר מפלגות תומכות טרור היא התערבות בוטה ומוטעית בליבת הדמוקרטיה הישראלית, רמיסה של החלטת ועדת הבחירות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו