פגוש את החדשות (צילום: החדשות)
פגוש את החדשות | צילום: החדשות

26 ימים לפני הבחירות - והבוקר (שישי) התקיים באור יהודה אירוע "פגוש את החדשות" של חברת "החדשות" בהנחיית דפנה ליאל. באירוע התארחו מספר נבחרי ציבור, בהם: חבר הכנסת עופר שלח, יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, יו"ר מפלגת זהות, משה פייגלין ויו"ר הקואליציה, חבר הכנסת דודי אמסלם. הפוליטיקאים התייחסו לנושאים שעל סדר היום ובבחירות לכנסת ה-21. השידור המלא של הכנס ישודר מחר (שבת) בשעה 09:00 בבוקר בקשת 12.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

אמש, עמית סגל פרסם במהדורה המרכזית, כי מכשירו הסלולרי של בני גנץ נפרץ על ידי מערך הסייבר האירני וכל תכולתו נשאבה ממנו. בכנס "פגוש את החדשות", התייחס ח"כ עופר שלח ממפלגת "כחול לבן" לחשיפה ואמר: "לא בטוח שיש לאירוע הזה קשרים ביטחוניים".

שלח גם רמז שמישהו שיש לו כוונות לפגוע בגנץ הוא זה שהדליף את הסיפור על הפריצה האירנית למכשיר הטלפון שלו. "הסיפור הזה לא הגיע לעמית סגל דרך השב"כ", אמר. לסיכום הסביר חבר הכנסת שלח כי אין בפריצה הזו סכנה לביטחון מדינת ישראל: "לא רואה סיכון ביטחוני למדינה, ב 4 שנים האחרונות בני לא היה חשוף ולא החזיק חומרים שקשורים לביטחון המדינה". שכנשאל על ידי דפנה ליאל מה הוא חושב בתור עיתונאי לשעבר על כך שגנץ לא מתייצב לריאיון, ענה שלח שהיא צודקת "זה יקרה בקרוב".

יו"ר מפלגת העבודה התייחס לירי הטילים לעבר גוש דן ואמר: "אנחנו רואים מה קורה, הגענו למצב שרה"מ עסוק בחקירות שלו והוא הביא אותנו למצב שמעזה יורים על תל אביב". גבאי טען בנוסף: "מסבירים לנו שזה היה בטעות ומייצרים פה מדינה שאין בה ביטחון בסיסי. תדמיינו אותי כראש ממשלה אומר שירו על תל אביב טעות - מה היה קורה במדינה".

אחרי סערת רותם סלע יו"ר מפלגת העבודה הסביר את הסיבה לכך שפרצופיהם של מספר מפורסמים הוכנס לקמפיין הבחירות. "אף אחד לא רתם את אותם מפורסמים לקמפיין שלנו - רק אמרנו שאנחנו מחזקים אותם", טען גבאי. "20% מהערבים במדינת ישראל שהם שווי זכויות".

אחת המפלגות המפתיעות והמסקרנות במערכת הבחירות הנוכחית היא מפלגת "זהות", בראשה עומד משה פייגלין שגם השתתף בכנס באור יהודה היום והתייחס לירי הטילים לעבר גוש דן ולתגובת צה"ל לאחר מכן. "הצבא צריך לשנות ראש ולהתמקד בדבר אחד - איך לנצח. היום הצבא עושה הכל - חוץ מלנצח", טען פייגלין. "אנחנו צריכים לעשות בעזה את מה שאבותינו עשו ביפו. כי עם עזה לא תהיה יפו - יפו תהיה עזה".

"בראייה שלי בפעם הבאה צריכים להיכנס לעזה, לחסל את חמאס ולהחזיר את המשטר הצבאי", הדגיש יו"ר מפלגת זהות. "לאחר מכן צריך לתת להם טווח של 15 שנה עם סיוע אדיר, ומי שרוצה להגר שיהגר מי שרוצה להישאר כתושב קבע שיישאר".

גם ח"כ דודי אמסלם השתתף באירוע והתייחס לפרשת הפריצה האירנית למכשיר הסלולרי של בני גנץ ולהדלפת הסיפור. אמסלם טען כי רוב הציבור יודע מה חושבים בליכוד על הדלפות ואמר: "אין לי מושג מי הדליף ואני לא רואה בכלל כיוון שזה מכיוונו של ראש הממשלה".

אמסלם תקף את גנץ וטען שהוא שמאלני שהשתתף בהשקת ספר שחותר תחת המדינה: "שאני קורא למשל שגלעד שר השיק ספר 'הקרב על הבית' שבו הוא כתב שמדינת ישראל פועלת באופן לא מוסרי ולא לפי האתוס היהודי בכל הנושא של יהודה ושומרון, וגנץ שהוזמן לטקס אמר לו שזה ספר חשוב ומקיף".

באשר לטענות על התגובה החלשה לירי הטילים מרצועת עזה לישראל, אמר אמסלם: "אני חושב שההתייחסות של לפיד-גנץ, בוודאי לפיד עצמו ששירת בעיתון המחנה וגם של כל השמאל זה באמת התייחסות שהיא חצופה ופופוליטיסת. הרי בסופו של דבר מה הם מצפים? שעל כל טיל נכניס את כל צבא ההגנה לישראל לעזה". יו"ר הקואליציה אמסלם גם התייחס לסדרה "מפוצלים" שהכינו ברהנו טגניה ודני קושמרו ושודרה השבוע במהדורה המרכזית והצהיר: "אעשה כל כדי להביא לסוף הסוגיה של בני הפלשמורה ולעלות אותם לישראל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו