מספר 2 ברשימת כחול-לבן יאיר לפיד התראיין הערב (שלישי) ל"שש עם עודד בן עמי" ותקף בחריפות את ראש הממשלה נתניהו: "כל מערכת הבחירות הזאת הוא משקר כמו שהוא נושם". לפיד הבהיר שקמפיין המפלגה יתגבר באופן אינטנסיבי ככל שהבחירות יתקרבו, והתייחס לירידות בסקרים: "אנחנו לא משקרים, וכשאתה לא משקר - אתה משלם מחיר". לפיד המשיך ותקף את מחנה הימין: "יש פה ברית של מושחתים וגזענים".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

לפיד התייחס בריאיון לסערת רותם סלע, לאחר הפוסט שפרסם ברשתות החברתיות וגרר ביקורת. בפוסט, לפיד הביע תמיכה בזכותה של סלע להביע את דעתה, אך הסתייג וכתב כי אינו מסכים עם כל מה שאמרה. בריאיון, לפיד שב והביע תמיכה בסלע והסביר: "לרותם יש גישה והיא קצת שמאלה ממני. אני שולח לה חיבוק, ומכבד אותה על האומץ".

לפיד שב והבהיר כי מפלגתו לא תרכיב קואליציה יחד עם המפלגות הערביות, ואף לא תשב איתם בממשלה: "הם שמו את עצמם בעיקר לצד הפלסטינים ולא טיפלו בבעיות האמיתיות של אזרחי ישראל".

הטריגר לקמפיין. רותם סלע
"נמצאת שמאלה ממני", סלע | צילום: צילום מסך מתוך הכוכב הבא, חדשות

בריאיון עלה גם הנושא הפופולרי ביותר השבוע במערכת הבחירות - לגליזציה של קנאביס. "אנחנו נקיים על זה דיון בתוך כחול לבן", אמר. "אני לא עישנתי. רוצה שתהיה לגליזציה כדי שאוכל להשתמש כבר בסמים". לפיד התייחס גם לבצורת הריאיונות של יו"ר המפלגה, והבהיר שגנץ מתכוון להתראיין עד למועד הבחירות: "צריך לענות על שאלות וגם גנץ מסכים. הוא יתראיין".

לפיד ביטל את טענות הליכוד נגד אבי ניסנקורן, מספר 5 ברשימת המפלגה, והבהיר כי נוכחותו של יו"ר ההסתדרות חשובה למפלגה. "הוא איש טוב ומוכשר, עבדתי איתו באוצר ורבנו - אם לא הוא שכר המינימום לא היה עולה", אמר.

מהליכוד נמסר בתגובה: "לפיד שוב משקר, הרי דפנה רכטר כבר אמרה שהיא עשתה איתו באנגים. לפיד אולי יכול להסתיר את הפגישות הסודיות שלו עם נוני מוזס, אבל הוא לא יכול להסתיר את העובדה ששר האוצר שלו ושל גנץ יהיה ניסנקורן שישבית את המדינה ויביא כלכלת הסתדרות שתפגע באזרחי ישראל".

לא שקט בצמרת "כחול-לבן"

מס' 4 ברשימה המובילה בסקרים, הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, הודה שאבי ניסנקורן - מספר 5 ברשימה - הוא דמות בעייתית בעיני הבוחרים. בהקלטות שפורסמו הבוקר על ידי הכתבת טל זרביב בתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל, נשמע אשכנזי אומר שבמפלגה "מודעים" להתנגדות לניסנקורן.

מפלגת כחול לבן
חריקות בצמרת, כחול לבן | צילום: החדשות

בכנס של כחול לבן בראשון לציון, אחת המשתתפות פנתה לאשכנזי ואמרה לו שהיא מפחדת שניסנקורן ימונה לשר אוצר - והחשש שלה הוא זה שעוצר בעדה מהצבעה למפלגה. אשכנזי מצדו השיב לה: "אנחנו מודעים לזה, את לא הראשונה ששואלת. אנחנו לא מתכוונים ליישם מדיניות של הסתדרות בכחול לבן. אנחנו לא מתכוונים שבכחול לבן תהיה תרבות של ועדים".

אשכנזי גם חלק שבחים לפעילותו של ניסנקורן, והבהיר כי גם יו"ר ההסתדרות לא יקדם "תרבות של ועדים" במפלגה: "אני מכיר גם את ניסנקורן, וניסנקורן הוא אדם אחראי, הוא גם היה בעל עסק - הוא לא גדל שם. אני רוצה להזכיר לך את הצד של הזכות, שניסנקורן עשה גם דברים חיובים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו