על רקע ההחלטה המתקרבת של היועץ המשפטי לממשלה להעמיד לדין את ראש הממשלה נתניהו בכפוף לשימוע שכנראה תפורסם ככל הנראה היום (חמישי) - סימני השאלה במערכת הפוליטית, שדרוכה ממילא בגלל הבחירות, רק הולכים ומתגברים לקראת הרכבת הממשלה הבאה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

ראש הממשלה, שהקדים את חזרתו ארצה מפגישה עם נשיא רוסיה פוטין לאור פרסומה הצפוי של החלטת היועמ"ש, אמר לאחר הפגישה: "מה שיש לי להגיד על עניין היועמ"ש - אגיד על אדמת ציון". נתניהו צפוי לערוך מסיבת עיתונאים בסביבות השעה 20:00 שבה יתייחס להתפתחויות האחרונות בעניינו.

לאור ההחלטה המסתמנת של מנדלבליט, בני גנץ - שעד כה לא הציג עמדה נחרצת אם יישב בממשלה בראשות נתניהו אם יואשם - ככל הנראה יפרסם הודעה נחרצת שבה "יתיישר" עם יאיר לפיד ומשה (בוגי) יעלון.

"ההחלטה מעלה סימני שאלה כבדים" (צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
היועץ מנדלבליט | צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

כששתי המפלגות, חוסן לישראל ויש עתיד, חברו זו לזו היה ברור שיש לתאם עמדות, אך לא רצו לרדת מהעץ באופן מלאכותי. כעת, על רקע החלטת היועמ"ש והסקרים המחמיאים לאחר האיחוד, במפלגת כחול לבן מרגישים שהמהפך אפשרי - ועל כן לראייתם אין צורך להתעסק בשאלה אם לשבת עם נתניהו או לא, אלא ללכת על כל הקופה.

החלטת היועץ המשפטי: להעמיד את נתניהו לדין

האישום המסתמן של נתניהו בתיק 1000 (פרשת המתנות) יהיה של הפרת אמונים. ארנון מילצ'ן צפוי כנראה לקבל הודעה שהוחלט לסגור בעניינו את תיק החקירה. כתב החשדות בתיק זה יפרט את השיטה, את הכמויות הגדולות ואת תדירות המשלוחים של מאות בקבוקי שמפניה ומאות סיגרים יקרים שנתניהו ורעייתו קיבלו וביקשו ממילצ'ן.

גנץ ולפיד. "ריבלין מחפש תירוץ" (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90, חדשות)
יודיעו שלא יישבו עם נתניהו? | צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90, חדשות

ההחלטות בתיק 1000 היו הקלות יותר מבחינתו מנדלבליט - לא כך בתיק 2000 (פרשת נתניהו-מוזס), שעמד במרכז הדיונים בלשכת היועץ: כפי שפורסם לראשונה בחדשות, מנדלבליט לא סוגר את תיק 2000 בעניינו של ראש הממשלה. מנדלבליט ככל הנראה קיבל בתיק זה החלטת ביניים, לפיה לא יאשים את ראש הממשלה בסעיפי שוחד, אלא באישום קל יותר של הפרת אמונים. עם זאת, את מוזס הוא כן צפוי להאשים בשוחד.

נתניהו: "מגדל הקלפים הזה יקרוס בקרוב"

אלא שהתיק הכבד ביותר מבחינת נתניהו יהיה תיק 4000 שם הוא צפוי להיות מואשם בשוחד: כתב החשדות ייחס לו קבלת שוחד ולאלוביץ' - בעל השליטה לשעבר בקבוצת בזק - מתן שוחד. התיק נולד בזכות מנכ"ל "וואלה" אילן ישועה, שהוציא לפועל את הוראותיו של אלוביץ' עד שעלה החשד לקשר פלילי בעקבות בקשה של אלוביץ' להשמיד את התכתובות ביניהם.

סרב להתייחס מרוסיה. רה"מ ופוטין (צילום: רויטרס, חדשות)
סרב להתייחס מרוסיה. רה"מ ופוטין | צילום: רויטרס, חדשות

נכון לעכשיו לא ידוע מתי יתפרסמו הפרטים, אך ההחלטות בתיקים יימסרו לכל החשודים בהם - ולא רק לראש הממשלה שיש לו בתיקים השונים לא מעט שותפים, בין היתר שאול אלוביץ' נוני מוזס ואחרים. ראשית יטלפנו לפרקליטי החשודים ויאמרו להם מהי תמצית ההחלטה אצלם ורק אחר כך תצא ההודעה הרשמית לעיתונות.

מטעם ראש הממשלה נמסר: "ההאשמות על שוחד הן מגוחכות. ראש הממשלה נתניהו לא קיבל מאלוביץ' דבר ולא נתן לו דבר. הסיקור בוואלה היה שלילי והתגבר לקראת הבחירות. כל ההחלטות בעניין בזק אושרו ע"י כל הרגולטורים האחראיים וראש הממשלה פעל  ללא רבב, כפי שמשרד המשפטים קבע במסמך רשמי. להאשים בשוחד על שתיים וחצי כתבות באינטרנט זה צעד אבסורדי שאין לו תקדים בתולדות המשפט. מגדל הקלפים הזה יקרוס בקרוב".

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו