יישבו יחד? נתניהו וגנץ (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, לע"מ, חדשות)
נתניהו נגד גנץ, ארכיון | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, לע"מ, חדשות

סערת נאום גנץ - משפחת נתניהו מגיבה: יו"ר חוסן לישראל תקף בחריפות הערב (שלישי) את ראש הממשלה נתניהו וטען - "כששכבתי עם חיילי בבוץ אתה עזבת את ישראל כדי ללמוד אנגלית במסיבות קוקטייל מפוארות. כשפיקדתי על שלדג אתה פילסת את דרכך באומץ בין עמדות האיפור בטלוויזיה". ראש הממשלה הגיב בזעם: "בני גנץ, תתבייש לך".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

ראש הממשלה כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "כחייל וכקצין בסיירת מטכ״ל סיכנתי את חיי פעם אחר פעם למען המדינה. נפצעתי בקרב עם מחבלים. כמעט איבדתי את חיי בקרב אש בתעלת סואץ למען ביטחון המדינה שאתה רוצה לסכן בנסיגות חד צדדיות ובתמיכה בהסכם הגרעין המסוכן עם אירן". עוד טען נתניהו. "אזרחי ישראל יבחרו בין ממשלת ימין חזקה בראשותי לבין ממשלה שמאל חלשה בראשותך". 

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, הגיב גם הוא בעמוד הטוויטר שלו: "קח גנץ יא חתיכת בדיחה ובובת גרב של משרדי פרסום!". לפוסט צירף תמונה של אביו מקבל ציון לשבח והוסיף: "בתמונה אבא שלי מקבל אות הצטיינות מהנשיא לאחר שנורה וכמעט נהרג במבצע שחרור מטוס סבנה!
תתבייש לך איך אתה מדבר על קצין לוחם בסיירת מטכל שכמעט נהרג במהלך שירותו מספר פעמים! תתבייש לך איך אתה מדבר על אח שכול!".

יאיר נתניהו (צילום: פלאש 90, חדשות)
מיהר להגיב. יאיר נתניהו | צילום: פלאש 90, חדשות

מהליכוד נמסר בתגובה לנאום גנץ: "הבחירות הן בין ממשלת ימין בראשות נתניהו, לבין ממשלת שמאל בראשות בני גנץ. גנץ שתומך בנסיגות חד צדדיות ובהסכם הגרעין הרע עם אירן נהנה מתמיכת השמאל, אבו מאזן ואירן. בניסיון הכלכלי היחיד בחייו הוא פשט את הרגל. נתניהו היה קצין מצטיין בסיירת מטכ"ל, נפצע בקרב עם מחבלים, נלחם בהסכם הגרעין הרע עם אירן והציל את כלכלת ישראל. הבחירה בין הצלחה לכישלון ובין ימין לשמאל".

גם האלוף במיל' עוזי דיין (הליכוד), מי שהיה מפקדו של ראש הממשלה נתניהו בסיירת מטכ"ל, הגיב לדברי בני גנץ כנגד נתניהו: "גנץ, הפרת הערב ברית שלוחמים אמיתיים לא מפירים וגם אמרת לא אמת. כמפקדו של בנימין נתניהו אני יכול להעיד על שירותו לא רק בחפירות, אלא גם במבצעים מסוכנים מעבר לגבול, לרבות פעולות תחת אש מעבר לתעלת סואץ, בפעולת ההשתלטות במטוס סבנה ובמבצעים עלומים בסוריה ובמקומות אחרים. אני קורא לך להתנצל עוד הערב".

יכהן תחילה כשר החוץ. לפיד (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
יתאחד עם גנץ? לפיד | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

גנץ פנה הערב, לאחר שהציג את 30 המקומות הראשונים ברשימה, ישירות אל ראש הממשלה ואמר: "בנימין נתניהו, עבדתי איתך כתף אל כתף. ביחד עם משה בוגי יעלון חברי ושותפי לדרך ניהלנו את מבצע צוק איתן שהביא שלוש שנים וחצי של שקט לדרום; יחד ניהנלנו אינספור מבצעים עלומים שהקנו לישראל ביטחון ויציבות. אני מכיר מקרוב את יכולותייך ומוקיר את תרומתך למדינת ישראל - אך אני גם מכיר היטב את חולשותייך".

"כאשר אני שכבתי בתעלות הבוץ עם חיילי בלילות החורף הקפואים, אתה עזבת את ישראל לארה"ב, עזבת את ישראל כדי ללמוד אנגלית ולתרגל אותה במסיבות קוקטייל מפוארות; בימים בהם פיקדתי על יחידת שלדג במבצעים מסכנים חיים במדינות אויב, אתה פילסת דרכך באומץ ובנחישות את דרכך באולפני הטלוויזיה; בלילות המתח והדריכות בהם נרדמתי לשעת שינה חטופה עם מדים ונעליים, אתה חדרת לתאי המדידה של מעצבי החליפות הטובים בעולם".

לקראת סיום דבריו התייחס גנץ גם לאפשרות חבירה למפלגת "יש עתיד", והתחייב: "מיד בסיום הכנס אתקשר לחברי יאיר לפיד, ואציע לו להיפגש עוד הערב, להניח כל שיקול אחר בצד וביחד להציב את ישראל לפני הכול. ראבאק, על ויכוחים של סידור עבודה לא מחלישים את ההזדמנות לשינוי היסטורי! בואו נתעלה, נתאחד - וננצח!". לפיד הגיב לדברים ואמר: "כפי שאמרתי אתמול על הבמה נהפוך כל אבן, נעשה הכל כדי לא להחמיץ הזדמנות היסטורית להחלפת השלטון".