נפתלי בנט ובני גנץ (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, מרים אלסטר, חדשות)
"בנט כהניסט", "שגנץ יחזור לשתוק" | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, מרים אלסטר, חדשות

יו"ר כחול לבן ויו"ר הימין החדש בעימות מתוקשר: דבריו של השר נפתלי בנט, שאמר כי "אנחנו צריכים להכריע את חמאס, ולרסן את בג"ץ", עוררו גינויים - ובני גנץ אף קרא להדחתו מהתפקיד וכינה אותו "כהניסט". בנט השיב היום (רביעי) למתקפה ופרסם הודעה חריפה: "אם לאנשי החמאס הייתה זכות בחירה - הם היו מצביעים לבני גנץ. עדיף שיחזור לשתוק".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בנט בהודעתו הגדיר את גנץ כ"גנרל ההססנות" וטען שיו"ר כחול-לבן הוא "חלומם הרטוב של אנשי חמאס". הוא הוסיף: "האיש שדוח מבקר המדינה קבע נחרצות שכשל לחלוטין בטיפול במנהרות הטרור, האיש שהוציא תיקו עם חמאס לאחר 51 ימי דשדוש והססנות".

בנט חזר על הטענה כי גנץ סיכן ביודעין לוחמי גולני במבצע צוק איתן "למען מוסריות מזויפת" וציין: "זה האיש שהקים מפלגת שמאל שמנסה לגנוב את דעתם של תושבי ישראל ומעז לחלק ציונים לאלו שפעלו לתקן את הנזק שהוא יצר".

כך הגיבה שקד לביקורת (צילום: Noam Rivkin Fenton/Flash90, חדשות)
גיבתה את דברי בנט. שקד | צילום: Noam Rivkin Fenton/Flash90, חדשות

מספר 2 בכחול-לבן, יאיר לפיד, הגיב להודעת בנט: "נפתלי, שנינו ישבנו בקבינט כשגנץ הוביל את הצבא בעוצמה ובנחישות ובלי למצמץ לרגע. מי שמתבטא כך על הרמטכ״ל מעליב את צה״ל ומפקדיו בשביל רווח פוליטי עלוב. אתה שר החינוך של מדינת ישראל, תתבגר כבר".

גנץ: "בנט כהניסט, לא יכול להישאר בתפקידו"

חילופי האש הקשים בין השניים החלו כשהעומד בראש רשימת כחול לבן, בני גנץ, תקף את שר החינוך על דברים שאמר אתמול בוועידת דה-מרקר. בנט התמקד בנאומו בהשפעת בג"ץ על חיילי צה"ל טען שכדי להכריע את חמאס, על ישראל לרסן קודם את סמכויות בג"ץ. "מערכת המשפט כובלת את ידי לוחמי צה"ל", אמר. "הם דפקו הכל, גרמו למחבלים להפוך לגיבורים".

בריאיון לוועידת דה-מרקר, השר בנט שב וטען כי עודף המשפטיזציה פוגע בביטחון ישראל ומסכן את חיילי צה"ל. "בג"ץ תחת רוחו של אהרון ברק חושב שכל החיים שלנו שפיטים ואפשר לדון על הכול", אמר. "הם מתערבים השכם וערב בהחלטות ממשלה כשהם לא נושאים באחריות. שופטי בג"ץ - תשפטו, תנו לממשלה למשול ולצה"ל לנצח".

בתגובה לדברים, גנץ תקף בחריפות את בנט בטוויטר. "שר חינוך שמשווה בין החמאס לבג"ץ לא יכול להישאר אפילו דקה נוספת בתפקידו", כתב. "הם אפילו לא צריכים להביא את הכהניסטים לכנסת, הם עצמם כאלה". גנץ הוסיף: "הם הפכו את הרע ל'הכול כלול' והקיצוניות כבר בפנים. נשלח את כל הממשלה הביתה".

יו"ר העבודה, אבי גבאי, טען אתמול כי "זאת אחת האמירות הכי מזעזעות ומקוממות שנאמרו על ידי שר חינוך במדינת ישראל אי פעם. אי אפשר לקשור את החמאס ואת בג"ץ באותו משפט. בנט צריך להתפטר מתפקידו ואם לא, ראש הממשלה צריך לפטר אותו על דבר כזה. הוא שר חינוך, הוא אמור לחנך את הילדים שלנו. בנט יושב בקבינט הבטחוני ומחלק מזוודות כסף לחמאס - הם לא מנצחים את החמאס. הדרך שלהם מעולם לא ניצחה את החמאס. אבל למרות שהם לא מנצחים את חמאס הם אומרים שינצחו את בג"ץ". עם זאת, שרת המשפטים שקד גיבתה את הדברים וכתבה בחשבון הטוויטר שלה בפנייה לגנץ: "בני, בבחירה בין גנץ והאג לחיילי גולני -אני עם גולני".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו