מסע בחירות באריאל: הבחירות הולכות ומתקרבות, ולקראתן יצאו אמנון אברמוביץ' ודני קושמרו למסע בין ערים שונות ברחבי הארץ כדי לשמוע מה חושבים התושבים - ולמי הם מתכוונים להעניק את קולם ב-9 באפריל. הפעם הם הגיעו לעיר אריאל שלא מאוד מרוחקת מתל אביב - ומצויה מעבר לקו הירוק. בעיר מתגוררים 20 אלף אנשים, יש מוסד אקדמי מוכר שהוא סמל לניצחון ההתנחלויות ומי שאחראי להקמת ההתנחלות הענקית הזו הוא שמעון פרס.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

סיבוב בין התחנות השונות בעיר - אוניברסיטה וקיוסקים, מגלה תומכים עזים בליכוד אבל לא באופן בלתי מסויג בנתניהו - כאלה שהתאכזבו ממנו ולא יבחרו בו שוב - וכאלה שמצהירים שאם יוגש נגדו כתב אישום, כבר לא יתמכו בו. קושמרו ואברמוביץ' שוחחו עם מספר סטודנטים והדעות חלוקות - חלקם מתכוונים להצביע למפלגת "כחול לבן", חלקם ל"ליכוד" וסטודנטים אחרים ציינו שיצביעו למפלגת "זהות".

מסתבר שבאוניברסיטת אריאל לומדים סטודנטים ערבים ואפילו פלסטינים. פרופ' מלי שחורי-ביטון, סגנית הרקטור של אוניברסיטת אריאל וראש החוג לקרימינולוגיה מסבירה שצוות ההוראה נבחר על פי יכולות מקצועיות ולא לפי דעות פוליטיות. "הסיבה שהגעתי לאריאל היא לא אידיאולוגית. אפשר לעבוד באוניברסיטה ואפשר להצביע לכל מפלגה. גם פלסטינים לומדים באריאל אמנם מעט מאוד", סיפרה.

ליאור לפיד, בנו של יאיר לפיד, הוא סטודנט באוניברסיטה והוא סיפר: "אבא שלי יודע שאני לומד פה והוא חושב שהמקום הזה צריך להישאר של מדינת ישראל. הוא אפילו עזר עם מימון כשהיה שר אוצר". לפיד התייחס לפוסטים ולהתבטאויות של יאיר נתניהו ואמר: "אני לא עוקב אחרי יאיר נתניהו אלא רק שומע. בא לי המון פעמים לענות לו אבל אני עוצר את עצמי".

בעיר, כמו באוניברסיטה הדעות חלוקות מאוד - תושבים רבים מביעים תמיכה מוחלטת בראש הממשלה נתניהו, חלק טוענים שאכזב אותם ושיצביעו למועמד אחר וחלק בכלל אומרים שלא מתכוונים להצביע.

המפגש המפתיע עם בנו של יאיר לפיד (צילום: החדשות)
המפגש המפתיע עם בנו של יאיר לפיד | צילום: החדשות

"אני חושב שאנחנו האזרחים הקטנים לא מעניינים את נבחרי הציבור ולא אצביע", אמר אלי בן אליעזר, תושב אריאל. יצחק גולדשטיין אריאלי, גם תושב העיר אמר שהוא לא בטוח שהוא מתכוון להצביע בבחירות. "בפעם הקודמת הצבעתי ביבי אי אפשר למכור ביטחון כי ביטחון אין. הדרום כל הזמן במקלטים לא אני נאמתי ואמרתי שאפתור את בעיית עזה".

יפעת אריאלי הסבירה מדוע היא לא מתכוונת להצביע הפעם לנתניהו: "אני חושבת שבזמן האחרון מדובר באדם מאוד יהיר ודיקטטור. הגעתי לפני 14 שנים כשמאלנית מרמת אביב ושיניתי את הדעות שלי ואני ימנית - לא חושבת שנתניהו ימין. לא יודעת אם אצביע למישהו בכלל אבל לנתניהו בטוח לא". 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו