שעה קלה לאחר שוועדת הבחירות המרכזית אישרה ברוב קטן את מועמדותם של מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר, שני אנשי עוצמה יהודית התראיינו לשש עם עודד בן עמי ממסדרונות הכנסת וטענו: מסמך העמדה של היועץ המשפטי לממשלה - שקרי, איננו גזענים.

לקריאת המלצת היועמ"ש הקוראת לפסול את מיכאל בן ארי מריצה לכנסת לחצו כאן

באשר לאמירות הגזעניות שצוטטו במסמך העמדה של היועמ"ש, אמר בן ארי: בן ארי: "שמעתי את ההתבטאויות, לא מיניה ולא מקצתיה. המסמך הוא שקרי. לקחו חלקי דברים שלי, השמיטו את מה שכורך את האמירות האלה. כשאני אומר שצריך להרוג את מי שמדבר נגד המדינה, אז אני אומר לאחר מכן, איסמאעיל הנייה, יחיא סנוואר. את זה הרפורמים לא מציגים".

בן ארי המשיך וטען כי אינו גזען ואין לו בעיה עם המגזר הערבי בכללותו, אלא רק עם הערבים שאינם נאמנים לדבריו למדינה. על הציטוט שבו קרא לערביי חיפה פלסטינים אמר: "ההקשר היה בזמן שחבריו של תומך חיזבאללה הפגינו בעד עזה, הפגינו בעד האסירים הפלסטינים רוצחי יהודים; אז אמרתי דבר ברור שמבחינתם הם פלסטינים. הם לא רואים את עצמם שונים. מי שרואה אותם שונים הוא הגזען, זו ההתנשאות. אני גזען? רדפתי אנשים על רקע הגזע שלהם?".

איתמר בן גביר הצטרף לדברים של חברו, ומתח ביקורת על סיעת כולנו, שאנשיה בחרו להיעדר מהוועדה בזמן ההצבעה. "אני מאוכזב מנציגי כולנו, אבל יותר מחברי היועמ"ש, אותם אנשים שהגנו פעם אחר פעם על זכותה של זועבי להתמודד לכנסת". בשלב זה בריאיון תקף בן גביר את עופר כסיף, המועמד של מפלגת חד"ש, שגם את מועמדותו לכנסת בבחירות ביקשו לפסול בשל אמירות שונות נגד הממשלה וחבריה, בהן בין היתר כינה את שרת המשפטים איילת שקד "חלאה ניאו-נאצית".

"עזוב את זועבי - יש את כסיף,ואני שואל את עצמי על הצביעות כמו של מנדלבליט או של ניצן שקשה לי לראות אותם מגישים בקשה (דומה)", תיאר בן גביר בריאיון ואז הציג את עמדותיו כלפי המגזר הערבי ודחה את הטענות שהוצגו בבקשת הפסילה שלו בטיעונים דומים לשל בן ארי.

ח"כ ביטן וח"כ סמוטריץ' (צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90, חדשות)
הדיון ביום בוועדת הבחירות | צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90, חדשות

"בדיון שאל אותי (השופט) מלצר ועניתי בצורה מפורטת - אנחנו לא נגד כל הערבים, אנחנו נגד מי שלא נאמן למדינת ישראל ומניף דגלי אש"ף. זו גזענות? זו ציונות!". בן ארי הצטרף לדברים ואמר: "אנחנו לא נגד ערבים אנחנו נגד אויבים ונגד הפגנות שיש בחיפה ובלוד שאומרים 'ברוח בדם נפדה את פלסטין'. הכוונה היא לכבוש את הארץ. היועמ"ש שלא פוסל את בל"ד... יצאו (משם) טרוריסטים אמיתיים וזה מאוד תמוה החלטתו של היועמ"ש".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות